Hledá se nová Lara Croft: studio MGM ztratilo práva a končí i původní obsazení – SMARTmania.cz

Hledá se nová Lara Croft: studio MGM ztratilo práva a končí i původní obsazení

tomb raider alicia vikander

Filmovou sérii Tomb Raider o slavné archeoložce Laře Croft zřejmě čeká další nečekaný zvrat. Vloni měl být do kin uveden sequel k filmu z roku 2018, kde si hlavní roli zahrála švédská herečka Alicia Vikander. Přijetí snímku bylo celkem vlažné – podobně jako u původní filmové série s Angelinou Jolie. Studio Metro-Goldwyn-Mayer (MGM) však ztratilo na film podle legendární videohry práva. Nová Lara Croft je tedy v nedohlednu, nemluvě o původním obsazení.

Podle serveru The Wrap se o práva na Tomb Raider nyní pere několik produkčních studií. Vzhledem k tomu, že práva nestanovují povinnost udržet původní obsazení a štáb, je nicméně dost dobře možné, že nový film o britské archeoložce bude úplným restartem série s jinou herečkou v hlavní roli.tomb raiderNepřehlédněte

Překvapivý tah v herním průmyslu. Značka Tomb Raider nečekaně mění majitele

Dle jmenovaného serveru se studio MGM odmítlo k celé situaci vyjádřit. V tuto chvíli je velmi nejasné, jak bude nový film vznikat, kdo se na něm bude podílet a koho uvidíme v hlavní roli – na to všechno si budeme muset počkat. Zkrátit čekání by ovšem fanouškům mohl Netflix, který plánuje animovaný seriál na motivy posledních herních titulů. O animáku Tomb Raider se hovoří již od ledna tohoto roku – více nevíme.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku