Domů » Články » Hledá se český nápad roku: odměna je 300 tisíc korun

Hledá se český nápad roku: odměna je 300 tisíc korun

Máte zajímavý nápad a chcete se s ním zviditelnit, získat kontakty & peníze potřebné k rozjezdu svého byznysu? Pak čtete pozorněji, právě totiž odstartoval v pořadí již 11. ročník soutěže Vodafone Nápad roku opět nabízí příležitost všem začínajícím podnikatelům a nadějným inovátorům.

Již téměř 1500 jednotlivců i týmů prošlo soutěží Vodafone Nápad roku a desítkám z nich se splnil sen o vlastní úspěšné firmě nebo získání mnohamilionové investice. Jedenáctý ročník nabízí díky osvědčeným i novým partnerům možnost získat investici až 20 milionů korun, finanční odměnu 300 tisíc, pobyt v technologickém centru v Číně nebo intenzivní mentoring od zkušených podnikatelů. Letos se zájemci mohou hlásit do 12. května na stránkách napadroku.cz.

Vítěžové loňského ročníku soutěže - projekt Drone n Base
Vítěžové loňského ročníku soutěže – projekt Drone n Base

Letošní ročník nabídne řadu novinek

Posláním soutěže je rozvíjet podnikatelské myšlení a aktivity studentů i široké veřejnosti a usnadnit počáteční kroky v samostatném podnikání. Ať už formou medializace, odborné zpětné vazby nebo investice. „Jen v loňském roce se zúčastnilo rekordních 197 projektů a za deset uplynulých ročníků jich bylo celkem 1438. Výše přímých investic do oceněných firem překročila hranici 120 milionů korun. To je o to působivější, že jde zpravidla o dosud neobjevené začínající projekty a mladé týmy,“ říká Martin Kešner, zakladatel soutěže Vodafone Nápad roku.

S rokem 2018 přichází několik novinek. Hlavními partnery jsou letos nově společnosti Visa a Huawei, novým partnerem je také Kooperativa. S tím souvisí i speciální kategorie Visa FinTech Startup roku. „Odvětví financí prochází díky digitalizaci a uvolňování bariér obrovskou proměnou, která se promítne do každodenních životů nás všech. Visa v tomto směru již delší dobu aktivně spolupracuje s evropskými startupy a propojuje je s finančními institucemi, které hledají nové příležitosti, ekosystémy a business modely.“ říká Marcel Gajdoš, Country Manager ČR & SK ve společnosti Visa. Další novou kategorií je Huawei Startup roku pro projekt s největším potenciálem růstu. Mění se také skladba toho, co všechno mohou úspěšné projekty získat:

  • finanční odměna pro vítěze soutěže ve výši 300 tisíc korun
  • šance na investici až 20 milionů korun bez ohledu na výsledné umístění
  • placený pobyt pro 3 projekty v technologickém centru Huawei v Číně včetně setkání s potenciálními partnery z daného oboru
  • kredity na služby Amazon Web Services v hodnotě 200 tisíc dolarů
  • stánek, ubytování a lístky na konferenci TechCrunch Berlín
  • doprava, ubytování a lístek na konferenci TOA v Berlíně
  • rozšířený Mentoring Day pro finalisty a konzultace zkušených podnikatelů a investorů
  • zviditelnění projektu mezi potenciálními zákazníky a partnery
  • věcné ceny v hodnotě 4,5 milionu korun

„Vodafone i letos navazuje na svou dlouhodobou podporu odvážných mladých lidí, jejich nápadů a projektů. Během let jsme mnohé z nich viděli vyrůst v úspěšné mezinárodní firmy a věřím, že to bylo i zásluhou soutěže Nápad roku. Jsme proto rádi, že budeme moci poznat a podpořit další inovativní podnikatele,“ říká Markéta Moreno, ředitelka pro značku a komunikaci ve Vodafonu.

Přihlášky zaslané do soutěže do 12. května posoudí porota složená z předních českých investorů, podnikatelů, manažerů a zástupců médií. O úspěchu projektu v soutěži následně nerozhoduje pouze nápad samotný, ale především jeho proveditelnost, kvalita zpracování a potenciál budoucího růstu. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne 6. června.

Titulárním partnerem soutěže a patronem dobrých nápadů je již tradičně společnost Vodafone. Hlavními partnery jsou J&T Banka, VISA, Huawei. Partnery jsou společnosti Profinit, Kooperativa, Peterka Partners, Stable.cz. Hlavní mediální partneři jsou Hospodářské noviny, týdeník Econom, inpublic, CzechCrunch. Soutěž dále podporují CzechInvest, Monitora, Prague Startup Centre Czech, xPORT VŠE.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).