Cena:

Hlavní výhody čipu Snapdragon S4 v telefonech s Windows Phone 8

Procesory patří mezi nejrychleji se rozvíjejjící součásti chytrých telefonů; jejich výkon několikanásobně překračuje to, o čem se nám před léty nemohlo zdát ani na stolních počítačích. Je však diskutabilní, zda takto obrovský výkon vůbec využijeme. Velmi častým argumentem odpůrců supervýkonných mobilních procesorů je vysoká energetická náročnost a tedy zkracující se životnost baterií v našich telefonech. Musíme však na tuto problematiku nahlížet i z jiné stránky – modernější procesory znamenají efektivnější technologie úspory energie. O tomto a mnohém jiném se rozhodla Nokia informovat v článku vysvětlujícím výhody nasazení čipu Snapdragon S4 do Lumie 920.

 

Díky nové 28nm technologii se na čip vejde více tranzistorů, což má zaručit větší energetickou úspornost a naopak menší zahřívání. Současně však díky možnosti pracovat s více jádry zároveň vyroste výkon a zabudovaný grafický procesor Adreno 225 zaručí ještě plynulejší animace a video. I ty nejnáročnější aplikace a hry by tak měly fungovat naprosto svižně. Snapdragon S4 umí díky pokročilejší technologii zpracování obrazových dat zaručit i kvalitnější fotografie a videa pořízena WP8 telefony. A v neposlední řadě tento čip údajně zrychluje GPS fix a celkovou přesnost GPS signálu.

Zdroj

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.