Hey, Google! Fiat 500 ve svém infotainmentu vsadil na Google Assistenta

Google Fiat 500 1

Automobil je v posledních letech čím dál tím méně o jízdních vlastnostech. Do popředí zájmu zákazníků se dostává infotainment a chytré funkce. Rezistivní displej s prehistorickým rozlišením už dnes zkrátka neobstojí. Italská značka Fiat se v tomto ohledu spojila s kalifornským gigantem Google na integraci jejich Assistanta přímo do svého populárního vozu – Fiatu 500.

Spojení Fiatu 500 (a také modelů 500X a 500L) přesahuje obyčejnou probouzecí frázi „Hey Google“. Slovní spojení pochopitelně můžete během jízdy využít, ale propojení lze zužitkovat i v případech, kdy za volantem zrovna nesedíte, a to díky aplikaci Mopar Connect. Skrze ni můžete snadno zjistit, zda máte auto zamčeno, jaká je hladina paliva či kde je nejbližší autorizovaný servis.

Google Fiat 500 2
Příklad interakce s automobilem

Nepřehlédněte – Test Hyundai Kona Electric (2020): elektromobil z Nošovic, co dává smysl

Modelovou řadu Fiat 500 s integrovaným Google Assistentem lze už nyní zakoupit v deseti evropských zemích – Velké Británii, Francii, Španělsku, Německu, Rakousku, Švýcarsku, Belgii, Nizozemsku a Polsku. Kdy a jestli vůbec se této edice dočkáme v České republice, prozatím není známo. Dá se ale předpokládat, že to nebude dříve, než Assistant bude rozumět aspoň trochu česky.

Autor článku blank
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku