Domů » Bleskovky » Hey, Google! Fiat 500 ve svém infotainmentu vsadil na Google Assistenta

Hey, Google! Fiat 500 ve svém infotainmentu vsadil na Google Assistenta

Automobil je v posledních letech čím dál tím méně o jízdních vlastnostech. Do popředí zájmu zákazníků se dostává infotainment a chytré funkce. Rezistivní displej s prehistorickým rozlišením už dnes zkrátka neobstojí. Italská značka Fiat se v tomto ohledu spojila s kalifornským gigantem Google na integraci jejich Assistanta přímo do svého populárního vozu – Fiatu 500.

Google Fiat 500 1
Fiat 500

Spojení Fiatu 500 (a také modelů 500X a 500L) přesahuje obyčejnou probouzecí frázi „Hey Google“. Slovní spojení pochopitelně můžete během jízdy využít, ale propojení lze zužitkovat i v případech, kdy za volantem zrovna nesedíte, a to díky aplikaci Mopar Connect. Skrze ni můžete snadno zjistit, zda máte auto zamčeno, jaká je hladina paliva či kde je nejbližší autorizovaný servis.

Google Fiat 500 2
Příklad interakce s automobilem

Nepřehlédněte – Test Hyundai Kona Electric (2020): elektromobil z Nošovic, co dává smysl

Modelovou řadu Fiat 500 s integrovaným Google Assistentem lze už nyní zakoupit v deseti evropských zemích – Velké Británii, Francii, Španělsku, Německu, Rakousku, Švýcarsku, Belgii, Nizozemsku a Polsku. Kdy a jestli vůbec se této edice dočkáme v České republice, prozatím není známo. Dá se ale předpokládat, že to nebude dříve, než Assistant bude rozumět aspoň trochu česky.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).