Domů » Bleskovky » Hesla už nejsou potřeba. V Microsoft Edge se přihlásíte obličejem

Hesla už nejsou potřeba. V Microsoft Edge se přihlásíte obličejem

Společnost Microsoft pokračuje s vylepšováním svého webového prohlížeče a zavádí nový způsob autorizace. Nově se tak budete moci přihlásit pomocí známé funkce Windows Hello. Hesla nadále nebudou potřeba.

Podpora Window Hello je obsažena v nové aktualizaci s číslem 17723. Webová autorizace podporuje všechny již známé možnosti, jako jsou otisk prstu, PIN a samozřejmě rozpoznání obličeje.

windowshello

Microsoft tvrdí, že hesla je možné prolomit, ale Windows Hello nelze. Společnost se tímto způsobem autorizace zabývá již dlouho a jako první jsme jej mohli vidět u Surface tabletů a později například u Lumie 950 a 95 XL. Je pravděpodobné, že právě tohle je cesta k bezpečnějšímu prohlížení webového obsahu. Navíc beze strachu ze ztráty, či odcizení hesla.

Nyní Microsoft spolupracuje s vývojáři třetích stran aby se funkce mohla rozšířit na co možná nejvíce webových stránek. O tom, zda bude funkce podporována i na mobilních zařízeních prozatím nemáme informace.

Tomáš Ondříšek

Ekonom a příznivec nových technologií, mobilních telefonů, tabletů a zařízení 2v1. Skalní fanoušek systému Windows a společnosti Microsoft. Nadšený fotograf detailů a nočních snímků. Odpůrce bloatwaru, nefunkčního multitaskingu, nekvalitního zpracování a keynesiánství.

4 komentáře

 1. . (neregistrovaný)

  Steně neopustím Firefox.

 2. tomas (neregistrovaný)

  Doteraz som nepochopil ako moze byt 4-miestny PIN bezpecnejsi ako 12-miestne heslo :D Otlacky prstov a snimanie tvare beriem ale za ten PIN co po novom vnucuju by mali dostat po prstoch.

  • Tray1 (neregistrovaný)

   No jasné, bezpečnější není. Windows helo je ale hlavně hlavně biometrické snímání. PIN je jakoby nouzovka, kdyžtak nemáš snímač.

   A nebo pro situace kdy nechceš zadávat zdlouhave heslo a je ti to fuk.

 3. Hlupák (neregistrovaný)

  Vždy mě fascinuje kolik “znalců technologie” tady je ????

  Otisk prstu stejně jako PIN je vázaný na konkrétní bezpečnostní čip daného zařízení, nepřenáší se jako součástí vašeho „účtu“ a nejde tedy o síťové/internetově použitelné heslo. Hardware TPM po verifikace použije uložené šifrované heslo.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *