Domů » Bleskovky » Heroes of Might and Magic III: Legenda příští rok zamíří na tablety s Androidem a iOS

Heroes of Might and Magic III: Legenda příští rok zamíří na tablety s Androidem a iOS

Ještě obsadím tenhle důl na rtuť, dobiju červenou nekropoli a půjdu spát. Ha, zelenej a moc jednotek nemá, na něj! Hleďme, on má hned vedle hrad a vstup do podzemí. Uch… to už je šest ráno?

 

Populární tahová strategie s RPG prvky Heroes of Might and Magic (HoMaM) se na počítačích dočkala již šestí dílů, přičemž ten první oslaví příští rok 20 let od svého uvedení. Nejoblíbenějším dílem je ale bezesporu ten třetí, který vyšel v únoru roku 1999 a přikoval k židlím počítačů zástupy fanoušků na stovky hodin. 29. ledna příštího roku vyjde konverze tohoto strategického skvostu pro tablety s Androidem a iOS.

Ubisoft oživí příběh královny Catherine, oblékne jej však do líbivějšího grafického HD kabátku. Nemusíte se však bát zcela přepracovaného vzhledu, současné grafice bude přidáno na detailech a hra bude připravena pro běh na širokoúhlých displejích. Pořádně dlouhý herní čas zajistí 7 kampaní, padesátka volných map, k nimž budete moci přidat další díky vestavěnému editoru. Samozřejmostí je i hra více hráčů na jednom zařízení (hot seat) a také nový online multiplayer.

 

Kromě tabletové verze pro Android a iOS, která bude upravená pro ovládání dotykem, vyjde 29. ledna i HD verze pro počítače s Windows distribuovaná skrze Steam. Ceny jednotlivých verzí prozatím zveřejněny nebyly.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Zpráva dne! :-) Na tohle oznámení čekám roky. Doufám, že půjde o plnotučnou hru, klidně za 20-30$, bez mikrotransakčních ojebávek.

  • Jakub Karásek

   Ja doufam, ze ta verze pro Steam bude touch friendly, aby sla hrat na tabletu s windows

  • V touch doufám taky, ale myslím, že tam ta možnost nebude. Mnoho her, co má mobilní i steam verzi tam dotyk nedává.

   Ale už by se mohli naučit, že existují tablety s W8.

  • jirxu (neregistrovaný)

   HOMAM III, IV a V v poho hraju na W8 tabletu uz ted…

  • Zpráva dne to byla před dvema dny nebo kdy to bylo v nějakém RSS. Ale nevyznělo z ní „tablety“, což je pro mě komplikace. 6″ QHD na to nestačí?:-)

  • Jasně, však víš jak jsem to myslel :-) Já na tohle čekám od srpna 2010 kdy jsem si v Německu koupil iPad (1) a po dvou dnech jsem si říkal „Sakra, předělat pro tohle HOMAM3, to bych se zbláznil radostí“ :-) Dneska mám Air 2 a HOMAM3 pořád nikde… až doteď. Průser je, že Ubisoftu nevěřím ani nos mezi očima a dokud neuvidím, že se to fakt povedlo bez zkriplení původního konceptu a hratelnosti, tak ruce nad hlavu nezvednu :-)

  • JP23:

   Presne tak, budme jeste skepticti ;-) az to vyjde, tak zhodnotime…

 2. Fakeout (neregistrovaný)

  No pokud to Ubi nezmrší tak super.

  Na tabletu jsem hrál Heroes 2:

  [odkaz]

  Byly parádní, jak na PC, jen mě přišlo, že byla dost snížená obtížnost hry. Takže to po chvilce nebavilo.

  Pak jsem zkoušel Heroes 3:

  [odkaz]

  V prvních verzích to nefungovalo, ale podle posledních komentářů to asi fungovat bude.

 3. sat.an (neregistrovaný)

  HOMAM 3 hraju na androidu už nějakou chvilku přes VCMI. I dotyk funguje…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).