Herní obchod Google Play míří do Windows. Začíná oficiální betatest

Google Play Windows

Google na konci loňského roku oznámil, že letos zpřístupní svůj katalog her pro Android na operačních systémech Windows 10 a 11. Jelikož tehdy nebyl uveden žádný časový odhad, očekávali jsme, že se dočkáme až v pozdějších fázích roku. O to více nás překvapilo, když Google dnes v noci oficiálně zahájil veřejný betatest.

Herní obchod Google Play míří do Windows 10 a 11

Pokud jste se těšili, že si zahrajete na Windows hry pro Android už dnes, musíme vás zklamat, betatest je zatím dostupný pouze v Hongkongu, Jižní Koreji a na Tchaj-wanu. Google nicméně přislíbil brzké rozšiřování dostupnosti do dalších destinací.

Google Play Games Beta

Po technické stránce bude herní obchod Google Play dostupný jako běžná aplikace, skrze kterou půjde pod systémy Windows 10 a 11 spouštět libovolné hry pro Android. Zajímavé je, že podporovány budou i služby Google Play, to znamená, že kromě samotných her nepřijdete ani o svůj herní progres nebo nasbírané achievementy. Hry bude možné hrát nejen na dotykových obrazovkách, ale i s pomocí myši a klávesnice.

Pro chod androidových aplikací pod Windows Google nevyužívá integrovaný subsystém pro Android, který je součástí Windows 11, ale vlastní řešení, které vyžaduje následující minimální požadavky:

  • Systém Windows 10 (v2004) a novější
  • Herní procesor s minimálně 8 logickými jádry
  • 8 GB RAM
  • SSD s minimální volnou kapacitou 20 GB
  • Administrátorský účet ve Windows
  • Aktivovanou hardwarovou virtualizaci

Zda Google v budoucnu uvolní pro Windows kompletní obchod Play včetně aplikací, je zatím nejisté.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku