Domů » Bleskovky » Herní neznamená odolný. Ohnout ROG Phone 5 se raději nepokoušejte

Herní neznamená odolný. Ohnout ROG Phone 5 se raději nepokoušejte

ASUS v minulém týdnu představil další z řady svých herních smartphonů rodiny ROG Phone. Novinka s pořadovým číslem 4 (a obchodním číslem 5) nabízí to nejlepší, co dnes může herní telefon nabídnout, ovšem jak ukázal test odolnosti youtubera JerryRigEverything, má svoje konstrukční slabiny.

The ROG Phone 5 has a Problem - Durability Test Fail!

ROG Phone 5: nepokoušejte se jej ohnout

Konstrukčně je na tom ROG Phone 5 podobně jako kterýkoliv jiný současný telefon. Jedná se o slepenec dvou skleněných ploch a hliníkového rámečku, bohužel v jednom místě udělali tchajwanští inženýři při návrhu chybu. Aby mohl telefon bezdrátově komunikovat s okolním světem, musí být kovový rámeček narušen plastovými předěly. U většiny telefonů tyto předěly najdeme v horní nebo spodní části, ovšem u ROG Phone 5 mají svém místo téměř v polovině telefonu.

Asus ROG Phone 5 016

V testu ohnutí ROG Phone 5 přesně v tomto místě povolil, aniž by na něj byla vyvinuta nadlidská síla. Nejprve se telefon pouze ohnul, poté došlo k deaktivaci displeje a v další části testu se prakticky rozlomil za současného prasknutí skla na zádech. ROG Phone 5 si tak raději do zadní kapsy od kalhot nezasouvejte, přisednutí by mohl odskákat s nepěknými následky.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. Nejvíc mě zaujal ten ohyb co vydrží GG Victus. To že má ASUS poslední dobou potíže s mechanickou odolností je poměrně známá věc, viz např. i jejich plastové notebooky, které dovolí takový flex, že to uvnitř odnesou spoje mezi plošáky a v lepším případě pak nejde třeba zvukovka, někdy ani disk…

  • Tak ono je potřeba se zařízením, jako je notebook, zacházet šetrněji, než třeba s kamenem. Auto se při normální cestovní rychlosti také dokáže vcelku dost „ohnout“, je potřeba takovému zacházení předcházet.

  • Honzo, ty si hlavně přečti diskuzi u recenze Rog phone.

 2. Podporovat mentosku shlédnutím na YouTubu co úmyslně likviduje mobily… jako vážně !?
  Každý normální člověk ví že je to choulostivé na zacházení jako každá nášláplá elektronika . Stačí blbý pád ze stolu nebo ze sedačky a je vymalováno.
  Nebo to má být jako test který mobil se dá efektivně použít jako páčidlo na zabouchnuté dveře od bytu , či snad ho nechat v zadní kapse kalhot ještě mezi drobáky a sednout si pohodlně v tramvaji ?
  Když si někdo koupí takovou hračku za 30 000,- i více , tak pochybuji že to bude zkoušet !

  • Si predstav, ze ja nosim mobil v zadnej kapse a v klude si nan aj sadam aj v aute a to minimalme od HTC HD2 a teraz posledne S21U a ani s jednym som nikdy nemal problem.

  • No S21 U si hlavne nabij, nez pujdes ven. Ani s 60Hz a 5000mAh neporazi iPhone :D lol

   [odkaz]

  • No, někdy dobrý vědět. Jedničku dokázal někdo zlomit i když ji měl v přední kapse jeansů a sedl si. Resp. praskl displej. Asi nikoho nepřekvapí, že na záruku se to uhrát nedá.

  • Anonym: vies o tom velke h*vno

  • Jak se ten pablb slovensky necha vzdycky vytrollit :-DDDDDD

 3. Tak poslední dva komentáře odpovídají inteligenci.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).