Herní konzole NVidia Shield: Video z rozbalování a ovládání Ar.Drone 2.0

Do zahraniční redakce serveru DroidLife dorazila horká novinka v podobě herní konzole Shield od společnosti NVidia. Podle prvních dojmů se jedná o poctivý kus hardwaru s velmi dobrou ergonomií. Ve vnitřní paměti předprodukčního vzorku se též nacházelo i několik předinstalovaných her. S nimi si NVidia Shield hravě poradí díky nabušené výbavě, jejíž hnacím motorem je výkonný čipset Tegra 4 a 2 GB operační paměti.

   

Své oblíbené herní tituly si budoucí majitelé vychutnají na pětipalcovém displeji s rozlišením 720 x 1280 pixelů. Nechybí ani podpora pro obrazový a zvukový výstup skrze HDMI konektor, kterým lze zařízení připojit k televizoru či monitoru s maximálním rozlišením 4K. Opomenout samozřejmě nesmíme ani slot na paměťové microSD karty a sérii herních tlačítek, které umocní už tak skvělý herní zážitek.

Ovládací prvky však nemusí nutně sloužit pouze pro hraní her, ale lze je například využít i k ovládání kvadrokoptéry AR.Drone 2.0. Pro ucelenější představu o celém zařízení doporučujeme shlédnout přiložená videa.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

15 komentářů

 1. Simon (neregistrovaný)

  Vypadá to na hezký kousek :)

 2. mino (neregistrovaný)

  Necakam, ze to bude mat uspech. Cela Tegra platforma je fiasko.

  • Simon (neregistrovaný)

   Taky Samsung a jiný Androidáci si myslí že čím viac jadier má procesor v mobile tým je to lepšie. A Microsoft + Nokia dokázali opak…

   Určite to vyzerá lepšie ako nejaké PSP.

  • Miroku4chan (neregistrovaný)

   Osobně se mi Shield také líbí, jenomže dobrý handheld nedělá ani tak jeho vzhled nebo HW parametry, jako spíše dostatek kvalitních herních titulů. A v tom je PSP (a pomalu už i Vita) úplně někde jinde.

  • Simon (neregistrovaný)

   Porovnávať novinku s niečim čo už je to pomerne dlho sa nedá, že :)

  • Miroku4chan (neregistrovaný)

   V tom případě netuším, proč jsi to PSP vůbec zmiňoval :)

  • Simon (neregistrovaný)

   Keď niekto spomenie Xbox, Ozvú sa vlastníci PS, Nintenda Wii atd.

   Aktuálne na trhu dve známe „prenosné“ hracie konzole. Nintendo 3DS a PSP Vita.

   Dovolím si to prirovnať k Androidu, IOS…a objaveniu Windows Phone.

   Stále nedocvaklo? Ak nie, tak potom neviem načo sa nad tým pozastavujete, keď v podstate ste nepochopili čo chcel básnik povedať.

   Ale tvrdiť dopredu o niečom čo videl na obrázku/videu, že je to fiasko kvôli komponentu v ňom. To je trochu predčasné :)

  • Miroku4chan (neregistrovaný)

   Tak předčasné to samozřejmě je. Na druhou stranu kdyby NVIDIA měla připravených několik her exkluzivně pro Shield, tak by ty vyhlídky hned byly o něco veselejší. Na casual hry člověk nepotřebuje handheld a zase tolik zajímavých titulů, u kterých by se jeho ovládací prvky daly pořádně využít, na Androidu zatím není. O potřebě optimalizace her pro Shield ani nemluvě. No uvidíme.

  • mino (neregistrovaný)

   Simon: čo si tou reakciou na mňa chcel povedať? Ja píšem, že Tegra procesory boli doteraz vždy prepadak oproti Qualcomm alebo Exynos procesorom. Tak neviek čo tu pletieš MS a Nokiu, ktorý používajú tie isté procesory od Qualcommu a aj Tegru u WinRT.

  • uni (neregistrovaný)

   Simon? Novinkou? Tegra čipset, TegraZone, Android je tu s námi několik let, tohle je jen přebastlené to samé. nVidia nepřinutila vytvářet exkluzivní obsah pro Tegru a nepřesvědčí je ani jakousi naprosto minoritní pidiplatformou.

   Pokud na podzim vyjde gamepad „by Apple“ (iOS 7 obsahuje API pro toto příslušenství) řekneme podobným kickstarům apod. pápá dříve, než řekneme vítejte.

  • mino (neregistrovaný)

   O vlastnom gamepade od Applu pochybujem, ale je fajn, že konečne pridal podporu. Pre takú Mogu len a len dobré.

 3. Miroku4chan (neregistrovaný)

  Mimochodem PSP =/= PS Vita. PlayStation Vita sice je logickým nástupcem za PlayStation Portable, přesto drtivá většina her dále vychází právě na stařičké PSP. Zrovna na PS Vita je hezky vidět, že sebelepší handheld se nemusí ujmout, pokud už od začátku nemá dostatečné zázemí herních titulů.

  • Simon (neregistrovaný)

   Tak samozrejme. Môj kamarát mal PSP, kopu hier a nevidel najmenší dôvod sa ho zbaviť, kedže by nielenže musel zaplatiť nepekné peniaze za nové zariadenie ale + aj za hry.

  • uni (neregistrovaný)

   Koupil jsem PSP, Wipeout a těšil se na „pařbu“ jak za dob W2097 na PC. Po měsíci jsem to prodal. Neuměl jsem správně nakroutit prsty na konozolu, abych to mohl ovládat. Dát pod jeden prst plyn a střelbu…. Horní tlačítka prakticky rozumně nedosažitelná…. uf.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel