Domů » Bleskovky » Herní Asus ROG Phone 5 bude mít dva displeje. Podívejte se na uniklé video

Herní Asus ROG Phone 5 bude mít dva displeje. Podívejte se na uniklé video

Na čínské sociální síti Weibo se objevilo nové video, ve kterém je zachycen chystaný nástupce loňského Asusu ROG Phone 3. Novinka by dle dostupných informací měla nést označení ROG Phone 5, a to kvůli negativní konotaci číslovky 4 v Asii.

ASUS ROG Phone 5 Hands-On Video Showing Secondary Display

Design je tradičně velmi zajímavý. Nejzajímavějším prvkem je malý sekundární displej na zadní straně. Ten by měl především sloužit ke zobrazování různých notifikací – ve videu jde například o upozornění ze hry a příchozí hovor. Na podrobnější informace o jeho fungování si ale ještě budeme muset počkat.

wp 1611041406516
Miniaturní displej na zadní straně nahrazuje tradiční podsvícené ROG logo

Na zadní straně dále stojí za povšimnutí modul se třemi fotoaparáty, jejich specifikace jsou ale zatím neznámé. Ve videu se nicméně krátce objevuje také přední strana telefonu, která odhaluje okraje na spodní a horní straně podobně, jako tomu bylo u předchůdce. Část tohoto prostoru by měla být vyhrazena stereo reproduktorům.

wp 1611041413940
Výřez ani průstřel se nekoná – narušilo by to zážitek z hraní. Úsměvné je, že autor videa se ani nesnažil zamaskovat unikání kód prototypu, který je viditelný na přední straně. Podle něj centrála Asusu snadnu vystopuje toho, kdo nedokázal svůj testovací prototyp uhlídat.

Maratonec se Snapdragonem 888

Úniků ohledně chystaného herního telefonu proběhlo v posledních dnech hned několik. Očekává se, že Asus ROG Phone 5 bude vybaven 6,6palcovým displejem s obnovovací frekvencí 144 Hz, špičkovým procesorem Qualcomm Snapdragon 888 a rychlým nabíjením o výkonu 65 W v kombinaci s 6000mAh baterií.

Datum oficiálního představení zatím není k dispozici, mělo by k němu ale dojít v nadcházejících týdnech až měsících. Jednou z potenciálních příležitosti je i veletrh MWC Shanghai, který se koná v termínu od 23. do 25. února.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

2 komentářů

  1. Pořád stejně hnusné rámy.

  2. Nevím Nevím...

    Mně je řada ROG sympatická i tím, jak si v podstatě i bez nějaké přímé konkurence, kterou by tak jako tak, i kdyby byla, možná ani neměl právě svojí kvalitou, udržuje vysoký standard. Konkurencí sám sobě, nehledě na to jestli nějakou má nebo ne.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).