Domů » Bleskovky » Here for Gear: Nokia klepe na dveře nositelných gadgetů (aktualizováno)

Here for Gear: Nokia klepe na dveře nositelných gadgetů (aktualizováno)

Aktualizováno 30.8.2014

Nokia skutečně dodržela slib a během včerejšího dne portovala své populární HERE Maps na chytré hodinky s platformou Samsung Tizen. Společnost se pochlubila, že uživatelé takových nositelných gadgetů budou moci využívat online i offline map a navigace optimalizované na míru malému displeji na vašem zápěstí. HERE Maps vám umožní zobrazení mapy, vyhledávání míst, pěší navigaci a najdou dokonce i vhodné spoje veřejné dopravy.

Velice příjemný je také fakt, že aplikace dokáže fungovat na chytrých hodinkách zcela samostatně bez potřeby propojení s telefonem, a dokonce bez připojení k internetu. Nokia ale udělala příznivcům výrobků Samsung ještě jedno milé překvapení; stejné mapy totiž představila také pro chytré telefony z řady Samsung Galaxy. Aplikace HERE for Gear a HERE for Samsung Galaxy budou dostupné ke stažení jakmile se do prodeje dostanou hodinky Gear S, tedy v říjnu letošního roku.

Původní text

Řada nositelné technologie Gear od Samsungu nabývá celkem velké popularity a rozšiřuje se i podpora od ostatních výrobců. Trochu nečekaně však do hry vstoupila Nokia zveřejněním sloganu „Here for Gear“ na svém oficiálním Twitter účtu. Původně finská společnost adaptovaná Microsoftem již dříve nabízela především pro vlastní chytré telefony na platformě Windows Phone exkluzivní aplikace se štítkem HERE, patřily mezi ně poměrně povedené mapy, 3D navigace do aut, schéma veřejné dopravy nebo interaktivní turistický průvodce City Lens.

Nokia byla bohužel na informace velice skromná, a tak nevím které z těchto služeb budou přeneseny do chytrých strojů například na vašem zápěstí, ovšek již během dnešního dne bychom se to měli dozvědět. Nezapomeňte tedy sledovat SmartManii pro další novinky a aktualizace.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

32 komentářů

 1. Kan (neregistrovaný)

  Myslím si že nejspíš vyjdou here mapy pro hodinky..

  • lerion (neregistrovaný)

   Také mě to tak přijde. Ač bych radši ty hodinky (už jen kvůli pravděpodobné kompatibilitě s WP), tak dle obrázku a logiky věci to bude jen aplikace pro nějaké již existující.

 2. kolol (neregistrovaný)

  V době tohoto článku již byly skutečně představeny mapy HERE pro Galaxy Gear. Mimochodem v článku s epořád píše o Nokii, zcela mimo mísu. Upoutávky i představení proběhlo na Twitter účtu HERE, nikoli Nokie. Přestože je HERE oficiálně pořád Nokie, již dlouhodobě se HERE zaměřuje na vlastní business daleko mimo rozsah mateřské Nokie.

  • vlada (neregistrovaný)

   Jako ze HERE neni Nokie? Jako ze muj tata neni muj tata? :)

  • Ach jo, i 1/4 roku po jsou tu desinformace. Původní Nokia si, pokud vím, nechala HERE a prodala MS jen to „šuntové“, čili WP a podobně.

  • Místo WP jsem chtěl napsat „mobilní divizi“…

  • Správne, dobre si si zapamätal, že treba začať vtipom.

   A teraz nastal čas pre úderné heslá. Takže všetci spolu: „korporace MS je zlo!“

  • A kdo je tu pak troll a kdo diskutující…

  • A čože? Nepáčia sa ti tvoje vlastné slová? Keď ich použije niekto iný, tak je to trolling?

   Bravo Smisek. Také priznanie som od teba nečakal.

   To, že WP je „šuntový“, to bol teda tiež trolling, všakáno.

   Nevyplakávaj tu, môžeš si za to sám.

  • SmisekCZ nedávno napsal: Vše od Microsoft je zlo.

   Blbě se ji vlastní kaše..

  • Nokia udelala to nejlepsi co mohla. Hroutici se mobilni divizi prodala MS a ten v zapeti propusti 50% zamestnancu. A dalsi bude brzo nasledovat.

 3. Bylo by fajn kdyby vydali vlastní HW. Jinak doufám, že budou pokračovat na nějakém tabletu ideální 12 a více…. Těch je děsný nedostatek a surface 3 má větráček….

  Hodinky by byl fajn počin

 4. „Původně finská společnost adaptovaná Microsoftem“ – Nokia už není finskou společností? Od kdy?

 5. pyler (neregistrovaný)

  Here Mapy prichádzajú na Android. Zatiaľ exkluzívne pre sériu Samsung Galaxy. Tešíme sa!

  [odkaz]

 6. Když už jsme u navigace v hodinkách, tak by mě fakt zajímala výdrž při navigování. To snad ani nemůže být použitelné..

 7. Jiří Mrázek (neregistrovaný)

  Máte ten článek docela mimo, chtělo by nejdřív zjistit jak je to s firmou Nokia a vývojem map a ne plácat blbosti typu „Dceřiná společnost Microsoftu se pochlubila“ ne, dceřiná společnost MS může být tak maximálně mobilní divize Nokie. Nokia samotná dál pracuje na vývoji SW atd. mezi který patří i HERE. To nemá s MS vůbec nic společného.

  • fuck (neregistrovaný)

   Presne tak, poslednu dobu redakcia publikuje same somariny, neoveria si nic, len strojovo prekladaju a co je horsie, s chybami.. Minule s Windows Store spravili WP Store, a teraz toto.

   MS Here diviziu nevlastni, vlastni ju povodna Nokia. MS vlastni len mobilnu diviziu, ktoru kupil od Nokie.

  • Dalsi blbost, ktera se casto opakuje, ze MS za Nokii zaplatil 5,44 miliardy Euro (7,2 miliardy dolaru). Z toho totiz byly 1,65 miliardy Euro poplatky za licence. Divize Nokie stala jen 3,79 miliardy Euro (5 miliard dolaru).

 8. Pepa (neregistrovaný)

  Zajímavé si číst, jak všichni řeší, co je Nokia a co ne…

  Jednou pro vždy, Nokia odprodala MS pouze mobilní divizi (s tím samozřejmě souvisí i mnohé patenty, kterých vlastnili za ta léta desetitisíce, nevím které z nich dnes vlastní MS).

  MS má právo používat značku Nokia po nějakou dobu (pokud to s Nokií nevyjedná na mnohem delší dobu) a potom zřejmě značka Nokia z mobilů zmizí nadobro.

  ALE Nokia stále existuje (pro ty co si myslí, že ne) a vyvíjí nejrůznější software (jako je např. zmiňovaný HERE, či jiné aplikace pro WP), který samozřejmě poskytuje svému partnerovi, čili MS.

  Nyní se zkrátka rozhodli spolupracovat také s někým jiným, tedy se Samsungem (zřejmě nejsou až natolik krutopřísně svázáni smlouvami s MS a Samsung si velice dobře vědom stále obrovské síly názvu Nokia).

  To je zkrátka Nokia dnes, jen zmenšená o výrobu mobilních telefonů…

  Myslím si, že se na trhu bude objevovat dále a dlouho a částečně v to i doufám, že nezmizí nadobro. Pro mě to byla společnost, která kdysi určovala směr, technologie a trendy v mobilním světě, to jí nelze upřít. Štafetu zkrátka převzal někdo jiný…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).