Hello, Bixby! Samsung představil svůj chytrý reproduktor Galaxy Home

O chytrém reproduktoru od Samsungu se začalo spekulovat od chvíle, kdy představil svoji chytrou asistentku Bixby. Dnes v New Yorku nám dal korejský gigant alespoň malou ochutnávku, byť cenu a dostupnost zatím ještě neprozradil; zřejmě je ještě zapotřebí něco doladit.

Kotlík 6 + 1

Samsung Galaxy Home je má tvar kotlíku spočívajícího na třech nožkách. Na horní hraně se nacházejí ovládací tlačítka, samozřejmostí je ovládání hlasem. Zařízení nefunguje pouze jako reproduktor, může se také stát propojujícím centrem mezi zařízeními inteligentní domácnosti v rámci Smart Things. Na hlasové příkazy je připraveno hned 8 mikrofonů, o reprodukci zvuku se postará šest samostatných reproduktorů a jeden subwoofer.

Samsung na tiskové konferenci ohlásil spolupráci se Spotify, přičemž stejnojmenná hudební aplikace dokáže plynule přepínat hudbu z telefonu právě do Galaxy Home (popř. na další chytrá zařízení přehrávající hudbu), jakmile vstoupíte do místnosti, kde leží.

Datum prodeje a cena? Neznámé

Reproduktor Galaxy Home bude patrně blíže představen 7. listopadu na Samsung Developer Conference, jeho dostupnost bude zpočátku omezena na korejský a americký trh. K nám se dostane patrně až poté, co se Bixby naučí česky, což jí bude pravděpodobně delší dobu trvat.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku