Domů » Bleskovky » Havárie dronu způsobila požár, shořelo přes 130 hektarů

Havárie dronu způsobila požár, shořelo přes 130 hektarů

K dronům se neváže pouze legrace, ale také zodpovědnost. O tom se v Arizoně přesvědčil nejen majitel dronu, který poblíž města Flagstaff havaroval, ale také hasičský záchranný sbor, jež musel likvidovat následný požár, který havarovaný dron způsobil.

Dron havaroval jihovýchodně od lokality Kendrick Park a požár, který na místě vznikl, rozhodně nebyl zanedbatelný. Odhadem shořelo okolo 335 akrů travnaté louky (cca 135,5 hektaru). Na uhašení požáru, který byl vidět na kilometry daleko, vyjelo třicet hasičů, kteří ještě ten samý den dostali oheň pod kontrolu. O jaký typ dronu šlo, komu dron patřil nebo jaká byla příčina pádu, není zatím jasné.

Drony se v posledních letech stávají čím dál tím populárnější. S rostoucím počtem ovšem adekvátně neroste také osvěta mezi jejich majiteli, jak správně s dronem zacházet a jaká je právní úprava daného státu pro pilotování dronů. I proto je velmi pravděpodobné, že o podobných nehodách budeme slýchávat čím dál tím častěji.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

7 komentářů

 1. to bude fake news… typ není znám.. jasně… To jako při pádu vybuchnul,co :-/

  • Nejprve se hasí a pak se vyšetřují příčiny.

  • Dron obsahuje baterii, takže je dost reálná možnost, že když spadnul, mohla se poškodit a začít hořet…

  • Vzhledem k tomu, kolik energie ta baterka obsahuje, je dost pravděpodobné, že na místě našli jen loužičku zbytkové taveniny kovových částí motorků a PCB. Viděl jsem následky požáru PDAčka s 1650mAh Aku. V 60mm fošně stolní desky díra skoro skrz, utavený roh desktopového šasi, puklý CRT monitor, a místnost pokryta vrstvou sazí. Sfoukli to sněhovým hasičákem, ale spotřebovali celý 10kg, a pak přišel hasič, nožem že stolu vyloupnul čočku kovů která by se vešla na dětskou dlaň, a utrousil že lithiovky jsou kuwa humus. Nechtěl bych hasit Xkovou Teslu nebo nedej bože Seminář; to ti nejspíš vyrábí kráter do betonový dálnice.

  • Omg, autocorrect zase perlí.

 2. Asi to byl droidi dron na lovu pokemonu:)

 3. Hmm, podle původních zdrojů chytl dron po přistání.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).