Havárie dronu způsobila požár, shořelo přes 130 hektarů

K dronům se neváže pouze legrace, ale také zodpovědnost. O tom se v Arizoně přesvědčil nejen majitel dronu, který poblíž města Flagstaff havaroval, ale také hasičský záchranný sbor, jež musel likvidovat následný požár, který havarovaný dron způsobil.

Dron havaroval jihovýchodně od lokality Kendrick Park a požár, který na místě vznikl, rozhodně nebyl zanedbatelný. Odhadem shořelo okolo 335 akrů travnaté louky (cca 135,5 hektaru). Na uhašení požáru, který byl vidět na kilometry daleko, vyjelo třicet hasičů, kteří ještě ten samý den dostali oheň pod kontrolu. O jaký typ dronu šlo, komu dron patřil nebo jaká byla příčina pádu, není zatím jasné.

Drony se v posledních letech stávají čím dál tím populárnější. S rostoucím počtem ovšem adekvátně neroste také osvěta mezi jejich majiteli, jak správně s dronem zacházet a jaká je právní úprava daného státu pro pilotování dronů. I proto je velmi pravděpodobné, že o podobných nehodách budeme slýchávat čím dál tím častěji.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku