TOPlist

Hackeři napadli Crypto.com. Přes mobilní aplikaci odcizili 30 milionů dolarů

bitcoin

Aplikace Crypto.com patří mezi nejznámější služby pro nákup a prodej kryptoměn na světě. Společnost se sídlem v Singapuru v posledních letech investovala velké množství prostředků do reklamy, například ve formě sponzoringu Formule 1, italské fotbalové ligy Serie A, fotbalového týmu Paris Saint-Germain, hokejového týmu Montreal Canadiens či přejmenování basketbalové haly v Los Angeles, dříve známé jako Staples Center, která je domovem týmů Los Angeles Lakers, Los Angeles Clippers či Los Angeles Kings. Mezi ambasadory taktéž patří například herec Matt Damon.

Oblíbenou aplikaci si nicméně 17. ledna vyhlédli pro svůj útok hackeři. Podle generálního ředitele společnosti Krise Marszalka údajně zločinci odcizili odhadem více než 30 milionů dolarů (cca 643 milionů Kč) v kryptoměnách bitcoin a ethereum – konkrétně hackeři získali 4 836,26 etherů a 443,93 bitcoinů.

crypto kryptomeny bitcoin ethereum unsplash
Společnosti obchodující s kryptoměnami jsou oblíbeným cílem hackerů

Crypto.com zjistilo 46 minut po půlnoci neoprávněnou aktivitu na malém počtu uživatelských účtů. Na nich byly schvalovány transakce, aniž by došlo k dvoufázovému ověření. Společnost po zjištění ihned zastavila všechny výběry. V současné době jsou už všechny účty obnoveny a dotčení uživatelé byli v plné výši odškodněni.

Útoků na společnosti obchodující s kryptoměnami bude přibývat

V souvislosti s útokem přesunula Crypto.com své dvoufázové ověřování na novou architekturu a zrušila všechny stávající autentizační tokeny. Útoky na společnosti zabývající se kryptoměnami nejsou ničím novým. V loňském roce se odehrálo více než 20 útoků, ze kterých si dotyčný hacker odnesl více než 10 milionů dolarů (cca 214 milionů Kč). V šesti dalších případech si útočníci dokonce přišli na více než 100 milionů dolarů (cca 2,1 miliardy Kč). Se vzrůstající popularitou kryptoměn se dá předpokládat, že podobných útoků bude jen přibývat.

Autor článku Dominik Vlasák
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku