Domů » Bleskovky » Guardian: Bezpečnostní alternativa ke Google Latitude přímo od Microsoftu

Guardian: Bezpečnostní alternativa ke Google Latitude přímo od Microsoftu

Microsoft India dnes vydal bezpečnostní aplikaci Guardian pro Windows Phone, která má chránit především ženy před nebezpečím. Aplikace umožňuje zaznamenávání pohybu osoby v reálném čase se současným ukládáním její polohy do cloudu, sledování osob, používajících stejnou aplikaci a rovněž obsahuje všudepřítomné tlačítko inteligentní funkce SOS. Funkce SOS umožňuje široké možnosti nastavení jako je informování svých blízkých osob, případně bezpečnostních agentur, zasíláním SMS nebo emailů o vaší poloze, ukládání fotografií do cloudu apod. Díky tomu je pak možné v případě nebezpečí vystopovat, kde se osoba v době nehody nacházela, jaké fotografie pořídila a podobně. 

     

Aplikace využívá API služby Bing Maps, kromě sledování vaší polohy je možné například vyhledat nejbližší nemocnici, policejní nebo hasičskou stanici. Dokonce je možné ji použít i jako pěší navigaci. Díky optimalizovanému algoritmu dokáže pracovat na pozadí, aniž by se významnou měrou podílela na vybíjení baterie.

 

I když v našich podmínkách (kde kriminalita není na tak vysoké úrovni, jako v domovské Indii) tato aplikace nenajde tak široké využití, lze ji používat kupříkladu jako alternativu ke Google Latitude. Po přihlášení ke svému Windows Live účtu je možné přidat si blízké osoby, které používají stejnou aplikaci a sledovat vzájemně svoji polohu. Přestože je aplikace Guardian vyvinuta indickým Microsoftem, není problém nainstalovat si ji pod českým Microsoft ID z Windows Phone Store.

Odkaz na WP katalog

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. mraca (neregistrovaný)

    Už jste nekdo zkousel? Pri pripojeni liveid to chce overeni zaslanim sms, nabizi ale pouze predvolbu do indie, takze nainstalovat lze ale pridat live id jen s indickou sim.

  2. je to tak, nelze vybrat jinou předvolbu nez indickou, tudiz u nas nepouzitelne? overoval tohle nekdo pri psani clanku?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).