Domů » Bleskovky » Grippity na KickStarteru: Přispějte na první tablet s průhledným displejem

Grippity na KickStarteru: Přispějte na první tablet s průhledným displejem

Na webu Kickstarter.com pro kolektivní financování zajímavých projektů se objevil originální nápad na tablet s průhledným displejem. Nemá se jednat o tablet v tradičním slova smyslu, ale spíše o zařízení sloužící jako dálkové ovládání, herní ovladač nebo klávesnice s možností používat jej díky operačnímu systému Android jako tablet. Projekt se jmenuje Grippity a jeho otcem je izraelský vývojář Jacob Eichbaum.

Grippity nabídne 7 palcový transparentní displej o rozlišení 800 × 480 pixelů. Ten je možné ovládat z obou jeho stran, což dodává tomuto zařízení zcela novou uživatelskou zkušenost, nezakrýváte si displej při ovládání vlastníma rukama. Dokonce je možné ovládat Grippity zároveň oběma stranami displeje. Železo, starající se o výkon tohoto přístroje, je uschováno v poměrně tlusté části zařízení nad displejem. V ní se nachází procesor ARM Cortex A8, 512 MB operační paměti a 4 GB uživatelská paměť, kterou lze rozšířit paměťovými kartami.

Konektivitu zajišťují Wi-Fi a Bluetooth, zařízení dále nabízí infračervený senzorový modul pro ovládání domácích spotřebičů. Baterie má kapacitu 2 400 mAh, ta by měla tablet udržet při práci až 3 hodiny. Přístroj běží na operačním systému Android 4.2 Jelly Bean, ale pokud to dovolí specifikace, je přislíbena poslední verze Android 4.4 KitKat.

    

Grippity je skutečně netradiční tablet, který vybočuje z řady obdelníkových placek s displejem. Otázkou je, zdali dokáže na svoji originalitu přitáhnout dostatečný počet zájemců a v první řadě přispěvatelů. Aby mohla být výroba zahájena, je nutné nasbírat 199 000 USD (4 miliony Kč). Dnešním dnem je nasbíráno 25 590 USD, čili zhruba osmina. Pokud přispějete alespoň částku 159 USD (3 200 Kč), získáte v případě uvedení tohoto projektu ve skutečnost, jeden z prvních modelů zdarma. Tablet by měl být v tomto případě uveden na trh na pozdim roku 2014.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Psal jsem to i na G+ a napíši to i sem.

    Na Kickstarteru jsou dobré projekty, které stojí za podporu. Tento mezi ně opravdu nepatří. A to se nebudu ani zmiňovat o prehistorickém hardwaru.

  2. Nejak pôsobia na mňa tí ľudia nedôveryhodne.

  3. To je paráda, výrobcovia sa pokúšajú do svojich zariadený napchať čo najlepšie displeje a ono zas niekto priesvitný? Vyzerá to dosť nechutne a nevidím v čom spočíva to +.

    Ovládanie z oboch strán vážne za skvelú vlastnosť nepovažujem :)

  4. Petr (neregistrovaný)

    Stejně jako na SA mají v diskusi potřebu se vyjadřovat lidé bez mozku a představivosti. Toto není tablet, ale inteligentní ovladač, který je shodou okolností založen na Androidu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).