Grip UI: Další způsob dotykového ovládání od NTT DoCoMo

Japonský operátor NTT DoCoMo si doslova libuje v experimentování s novými technologiemi a po zrakovém ovládání přichází s dalším konceptem zvaným Grip UI. Ten by měl sloužit jako doplněk k dotykovým panelům a jeho hlavním posláním je maximální zjednodušení běžných úkonů na dnešních smartphonech. Na obou bocích zařízení se nachází několik citlivých senzorů, které dokážou reagovat na tlak. Prototyp smartphonu je schopný rozeznat až pět úrovní stlačení a dokonce i způsob jakým ho právě držíte.

  

Integrovaný software se následně postará o spuštění přednastavených akcí, jakými je například přecházení mezi aplikacemi či probuzení ze stand-by režimu. Dalších variant možného využití se nabízí celá řada a v budoucnu tedy bude záležet pouze na fantazii samotných programátorů. Dle mého názoru by se mohla podobná vychytávka zamlouvat uživatelům takzvaných tabletofonů, pro které je ovládání jednou rukou mnohdy nelehkým úkolem. Bohužel se však jedná o koncept a tudíž se komerčního využití jen tak nedočkáme. A jaký je váš názor na integraci tlakových senzorů do mobilních zařízení? Jedná se podle vás o krok správným směrem, nebo jde o další ze slepých uliček?

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku