Domů » Bleskovky » Prodeje kamer GoPro klesají, výrobce propouští 7 procent zaměstnanců

Prodeje kamer GoPro klesají, výrobce propouští 7 procent zaměstnanců

Společnost GoPro nebude na loňské Vánoce vzpomínat v dobrém. Prodeje akčních kamer ve čtvrtém čtvrtletí výrazně zaostaly za očekáváním a namísto očekávaných tržeb ve výši 510 milionů dolarů společnost utržila „pouze“ 435 milionů dolarů. Lepším prodejům nepomohlo ani zlevnění miniaturní kamerky Hero 4 Session na poloviční cenu (více informací).

 

Kompletní finanční výsledky GoPro odhalí 3. února, nicméně již nyní neuspokojivá čísla z konce roku připravila o místo 105 zaměstnanců, což je zhruba 7 procent z celkové pracovní síly. Snížený zájem o akční kamery má zřejmě na svědomí pomalu nasycující se trh, a také dravá konkurence, například Xiaomi Yi (recenze) nebo HTC Re.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. LubiCzech (neregistrovaný)

  Tak splaskla reklamní/mediální bublina zvaná GoPro.

  • mino (neregistrovaný)

   pribudla konkurencia, tích outdoorovych kamier casto pochybnej kvality su už desiatky

  • M.BoBo (neregistrovaný)

   Hlavně si GoPro nasadilo hodně sebevědomou cenu, díky které mnozí sáhnou po levnější, podobně kvalitní konkurenci..

  • M.BoBo (neregistrovaný)

   viz. SJCAM

  • LubiCzech (neregistrovaný)

   „MINO“ – ano, je spousta pochybných výrobků, ale je mnoho špičkových výrobků, které strčí GP do kapsy jak cenou tak kvalitou.

   GP byla „TOP“ jen kvůli reklamní masáži a kvůli tomu že ji měl na hlavně kdejaký adrenalinový sportovec…

   A nasadit cenu kolem 10 000,-Kč za GP 4 ? Bláznoství.

  • mino (neregistrovaný)

   je pár kvalitných alternatív, ale tie čo môžu konkurovať kvalitou GP4 a majú nižšiu cenu asi moc nebude.

 2. mimonaut (neregistrovaný)

  GoPro se příliš dlouho spoléhalo na to, že v oboru není konkurence, byť samo kvalitou obrazu příliš neoslní. Jak se říká, mezi slepými jednookým králem. Bohužel pro ně, konkurence už stihla vyrůst a pochybná výhodnost koupě GoPro je načisto fuč.

  • LubiCzech (neregistrovaný)

   Naprosto souhlasím,

   když jsem si kupoval na motorku kamerku GP3 za 10000.-Kč, tak jsem si říkal jaký jsem king. Ale spíš jsem byl vůl, když jsem viděl jak natáčí konkurence od kamarádů… Už je pryč a na shieldu je kodak pixpro. Na nějaké ULTRA FULL HD se můžu vykašlat, když je to ve finále horší než FHD

 3. Aleš (neregistrovaný)

  A čemu se diví? V životě bych si ji už nekoupil. Ne pro to, že by byla špatná, ale za přístup. Kamera s cenovkou přes 10t. vydržela přesně dva roky a jeden měsíc. Poté nešla zapnout. Záruka pá pá, takže v servisu nabídli placenou opravu za 7 500 a nebo koupit novou. A tím mě dostali. To si raději koupím co dva roky Čínu za 1400, která mimohodem natáčí docela pěkně a v GoPro ať se jdou bodnout

  • Horacius (neregistrovaný)

   A jakou Čínu si zkoušel a byla dobrá? Přemýšlím teď nad Gitup Git2.

  • Aleš (neregistrovaný)

   Zatím žádnou, kamarád má Rollei ActionCam 300 a jako super sice jen HD, ale bohatě stačí. Já pokoukávám po Lamax Action X7 Mira. A ten Gitup GIT2 vypadá taky dobře, možná to přehodnotím :-)

  • TomasSX1 (neregistrovaný)

   Ja mam Xiaomi Yi a je za tu cenu super :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *