Domů » Bleskovky » Google zveřejnil finanční výsledky za druhý kvartál: 93 % příjmů tvoří reklama

Google zveřejnil finanční výsledky za druhý kvartál: 93 % příjmů tvoří reklama

Google před několika dny zveřejnil finanční výsledky za druhý kvartál letošního roku. Z nich jasně plyne, že se jedná o reklamní společnost. Reklama tvoří 93 % příjmů a všechny ostatní aktivity buď přinášejí ztrátu nebo negenerují nic. Příjmy společnosti dosáhly 14,11 miliardy dolarů, což je 19 % růst v meziročním srovnání. Tím se dostal na spodní hranici očekávání analytiků. Zisk reklamního giganta dosáhl 3,23 miliardy dolarů.

Dále Google zveřejnil, že disponuje 54,4 miliardy dolarů v hotovosti. Dařilo se i Motorole, která dosáhla příjmů 998 milionů dolarů, oproti loňským 843 milionům dolarů. Počet zaměstnanců ve společnosti poklesl, převážně díky Motorole, která uzavřela okolo deseti tisíc pracovních pozic. Minulý rok touto dobou měly obě společnosti 53 891 zaměstnanců, letos mají 44 777. Úplnou zprávu o výsledcích společnosti naleznete na stránkách pro investory Google.

David Podzimek

3 komentářů

  1. To je jasné, ze hlavní příjmy Google je reklama, nic nového pod sluncem.

    Mozna je zajímavá informace, ze ostatním věcem se moc nedaří.

    • Velda (neregistrovaný)

      Všechny ostatní divize jsou prodpůrné pro divizi reklamy, takže u Googlu žádné dělení na divize nemá smysl, snad vyjma té Motoroly.

  2. Ano Motorole se darilo tak, ze ma ztratu 342 milionu $… Prijmy nevypovidaji o nicem…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).