Domů » Bleskovky » Google Zprávy se naučily přibližovat text. Stačí použít jednoduché gesto

Google Zprávy se naučily přibližovat text. Stačí použít jednoduché gesto

Ačkoli jsou chytré telefony čím dál tím větší, obsah se naopak zmenšuje, aby se ho na displej vlezlo co nejvíce. U ikon to až tak nevadí, nicméně v případě textu to může být problém. Přeci jen nejeden z nás trpí vadou zraku, a to ani nemusí být řeč o našich starších spoluobčanech. Právě pro ty z nás, kteří nemají rádi titěrná písmenka, si Google připravil jednu vychytávku do aplikace Zprávy.

messages google 2
Google Zprávy jsou zase o něco lepší

Google Zprávy jsou jednou z nejpopulárnějších aplikací na odesílání a přijímaní SMS a MMS zpráv. Je trochu s podivem, že právě tato aplikace nedisponovala možností změnit si velikost textu. Pokud jste chtěli v aplikaci Zprávy větší písmenka, museli jste změnit systémové nastavení. Nyní v rámci nejnovější aktualizace tuto chybu Google napravil a přidal možnost zvětšení či zmenšení gestem pinch-to-zoom.

Zvětšování a zmenšování textu za pomocí dvou prstů funguje intuitivně a naprosto bez potíží. Je škoda, že Google na podobnou věc nepamatoval už v počátcích, čímž by ušetřil spoustě uživatelům starosti. Pokud máte nejnovější verzi Google Zpráv (sestavení 8.3.026), můžete gesto využívat už nyní. V opačném případě vyčkejte, než k vám update dorazí.

Zprávy
Cena: zdarma

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

13 komentářů

 1. Petr Harnach

  Tak dnes jsem myslel, že když přišla nová aktualizace apky zprávy, že to jít bude fungovat. Měl jsem verzi 8.1.051 a dnes přišla 8.1.052 🙈, takže zatím nic. Mělo by to fungovat od verze 8.3.026, tak snad později.

  • Jak jednoduché stáhnout z netu 8.3.026 je to beta verze a funguje fajn,nechápu jak někdo o tom napíše a nedodá informace
   [odkaz]

  • Ja mam verziu 8.1.052 pinch to zoom funguje

 2. TomasSX1-Nevím kde jsi na to přišel z redakce mají pravdu funguje to až od verze 8.3.026 takže tady nepiš blbosti.

  • Prisiel som na to tak, ze to mam v telefone ty mudrlante 🤦‍♂️

 3. Ok funguje, právě nainstalováno a vyzkoušeno, Pix 5.

  • No chytrolíní zkoušeli jste jinou značku mobila než google pixel.

  • Ja to mam na S21U ty chytrolin.

  • Hm zajímavé od kdy mají samsung google zprávy,a pokud vím tak google pro ně dělá upravené jen pro ně,já zkoušel xiaomi,motorola,a tam to nefunguje po nainstalování bety funkční,chytrolíni.

  • Od rady S21 su Google Spravy ako defaultna aplikacia na spravy u Samsungu.

   Tak si nekupuj smejdy a nebudes tu za trapneho. Lebo zatial si tu nedokazal nic, len to, ze sa nevyznas.

  • PS: protirecis si v prvej vete sam sebe. Najprv sa vysmevne pytas odkedy je na Samsungu Google spravy a potom ich Google pre Samsung specialne upravuje 😂 Tak to si pis, ze urcite len kvoli peknym ociam Samsungu bude Google upravovat aplikaciu 😂

 4. No já si neprotiřečím to za prvé zveřejnil to sám samsung že pro něj dělá google upravené zprávy ty chytráku,a co se týká značek u mne samsung největší předraženej krám radši koupím cokoliv než tuhle značku,mimo jiné každý má na výběr,nejde vždy jen o peníze ty seš prostě samsung ovce.

  • Messages 8.3.026 (Teak_RC01.phone_samsung_dynamic) beta (arm64-v8a) (480dpi) (Android 5.0+)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).