Domů » Bleskovky » Google Zprávy dostanou dvě nové funkce. Usnadní orientaci v konverzacích

Google Zprávy dostanou dvě nové funkce. Usnadní orientaci v konverzacích

Aplikace pro posílání SMS a MMS Google Zprávy má ambice být nejen výchozí aplikací pro posílání placených zpráv, ale s širším nasazením RCS standardu také výchozím bodem pro veškerou komunikaci, podobně jako tomu je v případě iMessage u Applu. Pokud se má nicméně profilovat jako zdatná konkurence zavedeným aplikacím, musí se Google zaměřit na implementaci funkcí, které jsou u rivalů běžné.

messages google 2
Ilustrační obrázek

Server XDA Developers objevil v APK souboru komunikační aplikace od Googlu hned dvě novinky. První z nich je možnost připnout si oblíbené konverzace (v současné podobě až tři) na přední místo seznamu, což mnohdy ušetří pracné scrollování všemi konverzacemi. Druhou je možnost označit jednotlivé zprávy hvězdičkou, která poté umožní rychlý přístup ke zprávám, které jsou pro uživatele nějakým způsobem důležité.

zpravy google
Zprávy Google dostanou možnost připnout konverzaci a označit jednotlivé zprávy hvězdičkou

Aktuálně nejsou tyto funkce dostupné a není jasné, kdy se tak stane. Je každopádně zarážející, že takto základní funkcionalitu aplikace od Googlu ještě neobsahuje.

Zprávy
Cena: zdarma

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).