Domů » Bleskovky » Google Zeitgeist: co lidé nejvíce vyhledávali v roce 2017?

Google Zeitgeist: co lidé nejvíce vyhledávali v roce 2017?

Google zeitgeist („duch doby“) je každoroční uveřejňování nejvyhledávanějších pojmů největšího internetového vyhledávače na světě. Lidé na Googlu hledají zpravidla informace o aktuálních událostech, katastrofách nebo úmrtí významných osobností. Které pojmy byly nejvíce vyhledávané v České republice?

V kategoriích trendy roku a události roku se na prvních místech objevily volby, mistrovství světa v ledním hokeji nebo účtenková loterie, tedy nic překvapivého. V kategorii osobnosti nejvíce lidé vyhledávali amnestovaného vraha Jiřího Kajínka, ze zahraničních osobností pak herce Kevina Spaceyho. Nejvíce se pak loučili s Věrou Špinarovou. Na otázky kdo, co a jak se lidé ptali v souvislosti s pletením pomlázky, kdo vyhraje volby nebo co je to Mi Drop. Nejvíce Čechů se také ptalo Googlu na recept na beránka.

Google — Year In Search 2017

A na co se ptali Googlu lidé z celého světa nejvíce? Nepřekvapí hurikán Irma, nové iPhony, informace ohledně Severní Koreji nebo o střelbě v Las Vegas. Z voleb nejvíce zaujaly ty francouzské a nejvyhledávanějším sportem se překvapivě nestal Super Bowl, ale Wimbledon.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments