Domů » Bleskovky » Google představil velmi přesný zdravotní náramek, který bude „na předpis“

Google představil velmi přesný zdravotní náramek, který bude „na předpis“

Vývojová divize Google X, která má na starosti například inteligentní kontaktní čočky sledující hladinu glukózy, odhalila svůj nový projekt – náramek nabitý spoustou zdravotních funkcí. Na rozdíl od konkurenčních chytrých náramků se však tento neobjeví v prodeji, jedná se totiž o velmi přesný zdravotnický prostředek, který má poskytovat lékařům údaje o pacientech v reálném čase.

  

Náramek je schopen měřit puls, srdeční rytmus, teplotu kůže a také venkovní vlivy jako vystavení pacienta slunci či hluk. Stejně jako zmíněné kontaktní čočky nastiňuje i tento náramek Googlem zamýšlenou budoucnost v lékařství. Vedoucí vývoje Andy Conrad by rád viděl toto zařízení v horizontu 20 až 30 let na zápěstí všech pacientů, kterým by byl náramek předepsán. Doktor by tak dostával pravidelně informace o stavu pacientů, včetně těch „nespolehlivých“. 

Pokračování výzkumu a masové testování náramku má začít již toto léto, přičemž Google usiluje o schválení tohoto zařízení regulačními úřady a lékařskými institucemi v Evropě a v Americe.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

 1. lerion (neregistrovaný)

  „Náramek je schopen měřit puls, srdeční rytmus, teplotu kůže a také venkovní vlivy jako vystavení pacienta slunci či hluk.“

  Gratuluji Googlu ke světovému objevu. Například Microsoft Band umí výše zmíněné funkce už skoro rok…

  • JaroB (neregistrovaný)

   áno…určite …aj s lekarskou certifikáciou …však?

  • kukolar (neregistrovaný)

   oralB či analB , trochu textu z článku ty de.m.ent

   „Google usiluje o schválení“ takže tak 20-30 rokov

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).