Domů » Bleskovky » Google vzkazuje Samsungu: Věnujte se více Android Wear

Google vzkazuje Samsungu: Věnujte se více Android Wear

I když je operační systém Tizen prozatím jen z poloviny narozené dítě, Google z něj má očividně obavy. A není se čemu divit, největší hardwarový partner americké společnosti tento systém nasadil do své nositelné elektroniky a poměrně trnitou cestou se blíží i první smartphone s Tizenem – Samsung Z.

  
Čtěte: Samsung Z opět odložen

V souvislosti s nositelnou elektronikou se údajně na soukromém setkání obrátil generální ředitel Googlu Larry Page na místopředsedu Samsungu Jay Y. Lee s nespokojeností nad tím, že Samsung investuje více prostředků do hodinek Gear 2 a náramku Gear Fit v neprospěch hodinek Gear Live, postavených na Android Wear. Gear Live jsou společně s LG G Watch prozatím jediné komerčně dostupné modely s touto platformou.

 
Gear Live: Prozatím jediné hodinky Samsungu s platformou Android Wear

Google se snaží přimět své partnery k využívání Android Wear a jistě nevidí rád, že si někteří výrobci současně hrají na svém písečku. Obzvláště pak v případě Samsungu, který ve světě zařízení s Androidem hraje prim a jeho značka je natolik silná, že by jeho definitivní odklon k Tizenu mohl pro Google znamenat velkou ztrátu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.