Domů » Bleskovky » Google vzkazuje Samsungu: Věnujte se více Android Wear

Google vzkazuje Samsungu: Věnujte se více Android Wear

I když je operační systém Tizen prozatím jen z poloviny narozené dítě, Google z něj má očividně obavy. A není se čemu divit, největší hardwarový partner americké společnosti tento systém nasadil do své nositelné elektroniky a poměrně trnitou cestou se blíží i první smartphone s Tizenem – Samsung Z.

  
Čtěte: Samsung Z opět odložen

V souvislosti s nositelnou elektronikou se údajně na soukromém setkání obrátil generální ředitel Googlu Larry Page na místopředsedu Samsungu Jay Y. Lee s nespokojeností nad tím, že Samsung investuje více prostředků do hodinek Gear 2 a náramku Gear Fit v neprospěch hodinek Gear Live, postavených na Android Wear. Gear Live jsou společně s LG G Watch prozatím jediné komerčně dostupné modely s touto platformou.

 
Gear Live: Prozatím jediné hodinky Samsungu s platformou Android Wear

Google se snaží přimět své partnery k využívání Android Wear a jistě nevidí rád, že si někteří výrobci současně hrají na svém písečku. Obzvláště pak v případě Samsungu, který ve světě zařízení s Androidem hraje prim a jeho značka je natolik silná, že by jeho definitivní odklon k Tizenu mohl pro Google znamenat velkou ztrátu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

18 komentářů

 1. Zeby Samsungu zacal vadit Google monopol na poli Androidu

 2. hukjhl (neregistrovaný)

  Google ide diktovat kto ma použivať aky OS ? :D

 3. Radim Kopřiva (neregistrovaný)

  Steho bych strach nemel samsung nedokazal odladit do ted ani system Android jejich nastavba je proste porad zasekana.

 4. Google se asi nelíbí, že Tizen na stejném HW výrazně prodlužuje výdrž baterie, je třeba Samsung klepnout přes prsty. Google má rád spotřebu (viz Chrome nebo Android:) ).

  • Petr (neregistrovaný)

   hmm to záleží jaký HW a jaký Android (jestli s nádstavbama nebo čistej) já dlouho pužíval android (čistý) a výdrž byla ok, na iPhonu je +-stejná, jako byla na Androidech….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).