Domů » Bleskovky » Google vpustil do Microsoft Store prohlížeč Chrome. Dlouho se neohřál (oživeno)

Google vpustil do Microsoft Store prohlížeč Chrome. Dlouho se neohřál (oživeno)

Zatímco Microsoft má v konkurenčních obchodech aplikací Play Store a App Store nepřeberné množství titulů, jeho obchod ve Windows 10 se aplikacemi od Google a Apple chlubit nemůže. Možná se ale blýská na lepší časy – počátkem příštího se v Microsoft Store objevit hudební přehrávač iTunes, už nyní v něm najdeme prohlížeč Google Chrome. Teda vlastně…

Instalační program Google Chrome
Instalační program Google Chrome
Autor: Google Inc
Cena: zdarma

Nejedná se o prohlížeč Chrome v pravém slova smyslu, ale pouze o jakousi miniaplikaci umožňující Chrome stáhnout. Stáhne se však klasický instalační EXE soubor, tudíž se systémy s vypnutou podporou instalace aplikací z třetích zdrojů, zejména Windows 10 S, mají smůlu; Google v popisu aplikace sám doporučuje upgradovat tuto edici na Windows 10 Pro.

Google si alespoň po dlouhých pěti letech, kdy vydal vyhledávací aplikaci Google, vyzkoušel proces vkládání nové aplikace do obchodu Microsoftu. Doufejme, že na další pokus nebudeme čekat dalších pět let.

Aktualizováno 23:00

Stahovač Google Chrome se v Microsoft Store dlouho neohřál, odstranil jej sám Microsoft, jelikož prý porušoval zásady služby. Microsoft nicméně vyzývá Google, aby vytvořil aplikaci samotného prohlížeče, který bude se zásadami v souladu (tzn. že by nemohl využívat vlastní renderovací jádro).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
57 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments