Domů » Bleskovky » Google chystá vlastní pokročilou virtuální realitu. Premiéra na Google I/O 2016

Google chystá vlastní pokročilou virtuální realitu. Premiéra na Google I/O 2016

Google letos pro svůj operační systém Android nasadil trochu jinou strategii. Dříve docházelo k prvním ukázkám právě v rámci konference Google I/O. To chce firma letos zřejmě změnit a již nyní se nová verze systému nachází ve druhé fázi testování (a za rohem máme třetí). Veřejnost tedy logicky uvažuje, co by vlastně mohla společnost na akci představit. Odpovědí by mohlo být vlastní VR řešení, to by se údajně mělo jmenovat celkem jednoduše „Android VR“.

Android VR

Údajně by mělo být Android VR na ještě lepší úrovni než Gear VR od společnosti Samsung, ke svému fungování pak bude využívat smartphone, stejně jako v podání Samsungu. Na Twitteru to oznámil Peter Rojas, redaktor serveru Gizmodo.

https://twitter.com/peterrojas/status/730413344050532352

Do vypuknutí Google I/O 2016 zbývá ještě necelý týden, nechme se tedy překvapit, co si pro nás kalifornský gigant chystá. Celou akci budete moci sledovat online na tomto odkazu.

Aktualizováno v 13:10: Existenci Android VR nepřímo potvrzuje i samotný Google, respektive tento název se objevil ve vývojářské konzoli Google Play. Je tedy téměř jisté, že se příští týden dočkáme oficiálního představení.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).