Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Google ví, co nakupujete. Odstranění účtenek není příliš snadné

Google ví, co nakupujete. Odstranění účtenek není příliš snadné

Google o nás jakožto o uživatelích ví první poslední. Ačkoli samotný generální ředitel Googlu Sundar Pichai řekl, že „soukromí nesmí být luxusním zbožím“, jeho společnost stále sbírá velké množství dat. Google dokonce sbírá také údaje o vašich nákupech, pakliže faktura či účtenka byla zaslána na Gmail. Ve vašem účtu v sekci Nákupy můžete najít některé vaše nakoupené položky a to zpětně až do roku 2012.

Google shromažďuje informace o vašich nákupech. Smazání není příliš snadné
Google shromažďuje informace o vašich nákupech. Smazání není příliš snadné

Všechny vaše nákupy lze pochopitelně smazat, nicméně má to jeden háček. Pro odstranění nákupu je potřeba odstranit také e-mail s účtenkou, což nemusí každému vyhovovat. Přeci jen si účtenky schováváme pro případ reklamace. Otázkou nicméně zůstává, proč Google na této separátní stránce shromažďuje vaše nákupy, když s nimi evidentně nijak dále nepracuje a dle vyjádření společnosti to ani nemá v plánu.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments