Domů » Bleskovky » Google ví, co nakupujete. Odstranění účtenek není příliš snadné

Google ví, co nakupujete. Odstranění účtenek není příliš snadné

Google o nás jakožto o uživatelích ví první poslední. Ačkoli samotný generální ředitel Googlu Sundar Pichai řekl, že „soukromí nesmí být luxusním zbožím“, jeho společnost stále sbírá velké množství dat. Google dokonce sbírá také údaje o vašich nákupech, pakliže faktura či účtenka byla zaslána na Gmail. Ve vašem účtu v sekci Nákupy můžete najít některé vaše nakoupené položky a to zpětně až do roku 2012.

Google shromažďuje informace o vašich nákupech. Smazání není příliš snadné
Google shromažďuje informace o vašich nákupech. Smazání není příliš snadné

Všechny vaše nákupy lze pochopitelně smazat, nicméně má to jeden háček. Pro odstranění nákupu je potřeba odstranit také e-mail s účtenkou, což nemusí každému vyhovovat. Přeci jen si účtenky schováváme pro případ reklamace. Otázkou nicméně zůstává, proč Google na této separátní stránce shromažďuje vaše nákupy, když s nimi evidentně nijak dále nepracuje a dle vyjádření společnosti to ani nemá v plánu.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

6 komentářů

 1. Jeremy Eric Nowak

  vsak co je za problem? kdyz prijde na gmail, tak jen system pozna ze se jedna o fakturu a hodi ji pod jednu hlavicku kvuli prehlednosti.. clovek si to aspon nemusi oznacovat vlajeckou.. nevidim v tom zadny skandal.. jen snahu v aktualni situaci hodit spinu taky na amiky

  • Jj a hlavně používání služeb těchto korporací jako Google, Apple, MS, Amazon, FB atp je dobrovolné a s podmínkami každý když bsi účet založí ✅ mě a dobrovolně všechno o tohke je tam zmíněné.
   Primárně jde Google o peníze z cíleně reklamy, jeho soukromí nás až tak nezajímá ač tady mě to překvapilo trochu

  • Jj a hlavně používání služeb těchto korporací jako Google, Apple, MS, Amazon, FB atp je dobrovolné a s podmínkami každý kdo si u nich účet založí, dobrovolně a ne nucené souhlasí.
   Všechno a tohle také je ve smluvních podmínkách zmíněné.
   Primárně jde Google o peníze z cíleně reklamy, jeho soukromí nás až tak nezajímá ač tady mě to překvapilo trochu

 2. No nevím, psali o tom na jiném webu, tak už tehdy jsem si to prošel a nemám tam nic kromě aplikací koupených na Googel Play a to mi faktury chodí i GMail.

  • Jo a ty hlášky „Let se uskutečnil“, případně totální hausnumera – aplikace za 109,99 je vykázána jako za 10999,- apod

  • S tim jsem se zatím. Nesetkal ale věřím že se to děje

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).