Domů » Bleskovky » Google v dubnu ukončí vývoj prohlížeče Chrome pro Android 4.0

Google v dubnu ukončí vývoj prohlížeče Chrome pro Android 4.0

Google oznámil, že poslední verze prohlížeče Chrome, kterou pro Android 4.0 Ice Cream Sandwich vydá, ponese pořadové číslo 42. Ta by měla přijít v polovině dubna tohoto roku a Google pro ni až do vydání verze 43, kterou plánuje vydat v průběhu května, bude zajišťovat bezpečnostní záplaty. Poté však podpora skončí úplně, nicméně aplikace by měla na zařízeních bez problémů běžet dále, nedočká se však žádných nových funkcí ani vylepšení.

Hlavním důvodem pro toto rozhodnutí je stále klesající počet uživatelů vlastnících zařízení s Androidem 4.0, těch je nyní necelých 6 % ze všech uživatelů Androidu. Přes 80 % zařízení dnes běží na Androidu 4.1 Jelly Bean a novějším, Google chce tedy upnout své síly na vývoj aplikace pro tuto drtivou většinu.

Již nyní, podle Googlu, znamenal vývoj Chromu pro Android 4.0 složitou práci navíc. Aby aplikace mohla přinést nové funkce i pro starší zařízení, vývojáři museli vytvářet dočasná řešení, ta však komplikovala a znepřehledňovala celý kód. Následkem bylo, že aplikace běžela pomaleji a vývoj novější verze byl ještě složitější, než té předchozí. Google se tedy rozhodl neplýtvat svými zdroji a raději je využít pro zlepšování Chromu v novějších zařízeních.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

5 komentářů

 1. joe (neregistrovaný)

  Spravna volba +1

 2. nepoužívam , používam pôvodný priehladač s quick controls vďaka ktorým sa dá Note 2 ovládať jednou rukou. Bohužial Google vývoj tohto priehladača ukonšil dávno a aj Samsung do Note 3 a 4 ho už nedal. Ovládať priehladač v Note 3 a 4 jednou rukou bez quick controls musí byť peklo.

 3. A on někdo ten Chrome, který si klidně ukrojí i přes 100MB paměti používá? Mně osobně vyhovuje Dolphin Browser, který nezabere tolik paměti a má podporu Flash Player.

  • Já myslím, že ho používá tolik lidí, že by někteří čuměli, jako chleba z tašky :D

   Je jedno proč ho používají, buď že jsou liní nebo ani nemají páru, co to je alternativa a nezajímá je to. A navíc Flash Player je kapitola sama o sobě a když slyším FP, tak se musím smát-je to zmetek :D

  • flash player? to se maze na chleba? nebo k cemu je to jako dobre?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).