Domů » Bleskovky » Google usnadní uživatelům přesun z iOS na Android. Chystá vlastní aplikaci

Google usnadní uživatelům přesun z iOS na Android. Chystá vlastní aplikaci

Přechod z jednoho operačního systému na jiný je velkým tématem nejen pro výrobce chytrých telefonů, ale také pro samotné společnosti, jež za dvěma dominantními systémy stojí. Zatímco Apple má v obchodě Google Play už nějakou dobu vlastní aplikaci Přechod na iOS, Google takový luxus nemá.

google play obchod aplikace android unsplash
Přesun z iOS na Android by měl být jednodušší

Podle údajů ukrytých hluboko v kódu aplikace Nástroj na obnovení dat se nicméně Google chystá k podobnému kroku, jaký před lety učinil Apple. Uvnitř verze 1.0.382048734 našli novináři z 9to5Google několik řádků informací, které odkazují na dosud nevydanou aplikaci Switch to Android (Přesun na Android):

 • Krok 1: Stáhněte si aplikaci Přesun na Android z App Store
 • Krok 2: Jděte do nastavení Wi-Fi
 • Krok 3: Připojte se k síti ^1 a vložte heslo ^2
Nástroj na obnovení dat
Nástroj na obnovení dat
 • Nástroj na obnovení dat Screenshot
 • Nástroj na obnovení dat Screenshot
 • Nástroj na obnovení dat Screenshot
 • Nástroj na obnovení dat Screenshot

Zároveň je z některých změn v jazykových obratech patrné, že chystaná aplikace Switch to Android by měla být schopna přesunout mnohem více údajů, než kolik je možné přesunout nyní. Největší naděje vzbudila informace, že údajně půjde přesunout aplikace. Prozatím není jasné, jakým způsobem by přetáhnutí aplikací z iOS do Androidu probíhalo, pakliže to vůbec bude možné.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

4 komentářů

 1. Zbytečný, tak jako se emigruje pouze z východu na západ, přechází se z Androidu na iOs, ne naopak.

  • spot-fuckin‘-on!

  • A pak zase zpět na android 😆.

  • To snad nemyslíš vážně? iOS je a byl VŽDY východ (diktatura, omezenost, zaslepenost, nařízení, podřízení, myšlení za tebe, atd…) a Android je ztělesněním VŽDY ZÁPADU! – svoboda, volnost, možnosti, atd. atd.
   Takže pokud chceš migrovat, jak správně uvádíš, vždy z východu na západ, což máš správně, tak jedině z omezeného „firmware“ iOS na moderní, nezávislý a svobodný Android. iOS a iPhony jsou nejzaostalejší telefony, které mají jen málo procent s celkového počtu prodaných zařízení, což o něčem svědčí. Sám používám oba systémy a musím uznat, že co se mi na iPhonu líbí je HW provedení, to se mi zdá subjektivně jako jedno z nejlepších. Bohužel iOS to celé zabíjí a to i přes to, že od počátku (byť se značným mnohaletým zpožděním) vykrádá Android, kde může. Pokud nejsi zaslepená iOvce, tak je ti jasné, o čem mluvím.
   Na poli NB je to pak úplný fail, tam má Apple nejen nepoužitelný systém, který nic v základu neumí MacOS, ale především příšerný zmetkovitý HW (klávesnice, odlupující se displeje, problémy s přehříváním, atd. atd. proto Apple nepředvedl ani 2in1 zařízení, to by prodělal, protože by bylo více zmetků, než prodaných funkčních kusů) a podprůměrný design…..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).