Google údajně pracuje na vývoji chytrých hodinek s Androidem

Podle nedávných zpráv, které uvedl zahraniční server TheFinancialTimes, se Google rozhodl pro vývoj vlastních hodinek s operačním systémem. Na rozdíl od brýlí Google Glass, které pocházejí z laboratoří X se projektem chytrých hodinek zabývají přímo inženýři z divize pro operační systém Android. To zřejmě naznačuje fakt, že Google tento projekt považuje za více než životaschopný a vidí v něm komerční potenciál. Nadcházejícím trendem v oblasti mobilní elektroniky se stanou produkty, které budou daleko blíže svému uživateli, než jsou současné smartphony.

Proto není divu, že téměř každý ze zavedených aktérů, jakým je například Samsung či Apple se chystá do těchto neprobádaných vod vstoupit s vlastním produktem. Jelikož se všichni konkurenti nacházejí na stejné startovní čáře, je pochopitelné, že ani jedna strana neuvolnila jakékoliv bližší informace odhalující parametry a výbavu. Není však žádným tajemstvím, že všem zainteresovaným výrobcům dělá nemalé vrásky na čele žalostná výdrž, která se u prototypů pohybuje v řádu několika dnů.

Už nyní je tedy jasné, že největší šanci na úspěch dostane ten, jehož produkt vydrží na jedno nabití nejdelší dobu. A jaký je váš názor na chytré hodinky s Androidem? Dokázali byste si je živě představit na svém zápěstí, nebo se podle vás jedná další slepou uličku?

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku