Domů » Bleskovky » Google údajně kupuje Lytro stojící za unikátním plenoptickým fotoaparátem

Google údajně kupuje Lytro stojící za unikátním plenoptickým fotoaparátem

Podle nejnovějších zpráv serveru TechCrunch má Google zájem pořídit si společnost Lytro. Že si ji nepamatujete?

Před sedmi lety tato firma ukázala světu zcela unikátní „kamerku“ Lytro Light Field, která pořizovala plenoptické snímky. Díky mikročočkám umístěným před samotným snímačem mohla zaznamenávat mnohem více informací o dopadajícím světle, díky čemuž bylo možné přeostřovat snímek až po jeho pořízení.

Nevýhodou tohoto řešení bylo nízké rozlišení výsledných snímků a také značná hloubka zařízení. Do smartphonů se tak tato technologie nehodila, Lytro ji však použilo u svého fotoaparátu a Illum. Ani ten však díru do světa neudělal, a tak se firma v roce 2015 přeorientovala na virtuální realitu, nikoliv však pro běžného konzumenta, ale hlavně pro profesionální využití zejména ve světě 3D filmu.

Cena akvizice se má údajně pohybovat okolo 40 milionů dolarů, což je směšně nízká částka; hodnota společnosti byla v loňském roce odhadnuta na 360 milionů dolarů. Google patrně nemá zájem o společnost jako celek, ale pouze o její patenty a technologie, které by mohl využít v oblasti virtuální a rozšířené reality.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments