Domů » Bleskovky » Projekt Google Tango bude od příštího týdne tančit ve vesmíru

Projekt Google Tango bude od příštího týdne tančit ve vesmíru

Pokud jste se těšili, jak budete trojrozměrně mapovat své okolí pomocí mobilního telefonu nebo tabletu z projektu Google Tango, budete muset ještě chvíli počkat. První zařízení tohoto druhu dostanou do svých „rukou“ vesmírní roboti NASA na palubě mezinárodní vesmírné stanice (ISS).

 

Technologie projektu Google Tango se stane mozkem robotů SPHERES (Synchronized Position Hold, Engage, Reorient, Experimental Satellites), kteří ji budou využívat k mapování 3D prostoru a k velmi přesné navigaci v něm. Roboti SPHERES budou plnit úkoly v situacích, které by byly pro astronauty obtížné při manévrování nebo dokonce nebezpečné.

Project Tango bude vyslán na ISS 11. července, spotřebitelská verze má přijít do rukou zákazníků během příštího roku. Není to poprvé, co NASA zkouší do svých projektů zapojit běžně dostupné techologie, k ovládání svých robotů používá například Oculus Rift nebo Kinect od Microsoftu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).