Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Google škrtá v hardwarové divizi. Odnesou to nejspíše notebooky a tablety s Chrome OS

Google škrtá v hardwarové divizi. Odnesou to nejspíše notebooky a tablety s Chrome OS

Ve výrobě počítačů je Google nováčkem, začal s ní v roce 2016 a od té doby představil pouze Pixelbook a Pixel Slate. Přestože první z nich sklízel poměrně pozitivní recenze, druhý u kritiků zcela propadl. Na vině byl špatně optimalizovaný software, nepříliš kvalitní klávesnice a přemrštěná cena, kvůli čemuž si cestu k mnoha uživatelům nenašel. Možná právě kvůli tomu je tak budoucnost počítačů s logem Google nejistá.

Desítky zaměstnanců budou v rámci Google přesunuty

S touto informací přišel server Business Insider, podle jehož zdrojů Google přemisťuje zaměstnance, kteří na těchto zařízeních pracovali, na jiné pozice, a ruší veškeré projekty, na nichž aktuálně pracovali. Má se jednat o desítky lidí, jejich budoucnost má být nadále spjata s firmou Google, popř. mateřskou společností Alphabet, avšak na jiných pozicích.

S Chromebooky se budeme pochopitelně setkávat i nadále, zřejmě však již neponesou logo Google. Zpráva Business Insider nezmiňuje jiná hardwarová odvětví, takže telefony Pixel by restrukturalizací být ohroženy neměly.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. Tray1 (neregistrovaný)

    No to je překvapení.
    Google snad tlačí ty svoje Chromebooky přes nízká procenta víc, než MS Windows Phony.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel