Domů » Bleskovky » Google se chystá zkopírovat jednu z nejlepších funkcí systému iOS

Google se chystá zkopírovat jednu z nejlepších funkcí systému iOS

Už dávno jsou pryč doby, kdy nová verze mobilního operačního systému znamenala malou revoluci. Android i iOS jsou již prakticky hotové systémy, do kterých nelze přidávat převratné funkce jako na běžícím páse. S tím souvisí i čím dál větší přibližování obou systémů. Zatímco v poslední době kopírovalo především iOS od Androidu (třeba takové widgety a šuplík s aplikacemi), tentokrát je řada na systému se zeleným robotem ve znaku.

google maps mapa find my najdi unsplash
Google se chystá od Applu okopírovat vyhledávání zařízení

Google se chystá vylepšit fungování služby Najdi zařízení, která by se měla mnohem více podobat alternativě od Applu s názvem Najít. Zatímco Google dosud využívá převážně polohová data sledovaných zařízení, Apple sází také na síť ostatních zařízení s nakousnutým jablíčkem, která dokáží zpřesnit polohu ztraceného zařízení.

apple airtag 03
Najít ztracený telefon s Androidem by mělo být stejně snadné jako najít zařízení od Applu

Právě v tomto ohledu by se Google rád inspiroval a při ztracení telefonu či tabletu s Androidem by se pro jeho nalezení měla využívat také ostatní zařízení s operačním systémem giganta z Mountain View. Google se chystá tuto funkci zpřístupnit v některé z aktualizací Služeb Obchodu Play v následujících týdnech, nicméně vzhledem k tomu, že informace pochází s rozborky betaverze chystané aktualizace, se jedná stále o spekulaci.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

9 komentářů

  1. A já už myslel, že iMessage. Tohle mi je šum a fuk.

  2. LEDERWAREN KUNO PRESSL GMBH &

    Super! Už jsem málem přešel kvůli tomu k Applu :) Bez ironie :D

  3. iTag od Apple je hlavně o hardware a o tom , že lide mají trvale zapnuté polohové služby a data. To samo o sobě neni až tak unikátní vlastnost OS.

  4. Hmm kdyby se sanžil raděj dělat ty svý „aktualizace“ tak aby půlka telefonů po dnešní aktualizaci nepadala co 20 sekund…
    Zlatej Blackberry, mám ho 6 let a tohle se mu nestalo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).