Domů » Bleskovky » Google ruší vzájemnou synchronizaci služeb Fotky a Disk

Google ruší vzájemnou synchronizaci služeb Fotky a Disk

Google se rozhodl zcela oddělit služby Google Fotky a Google Disk. Dosud mezi nimi probíhala vzájemná synchronizace fotografií, pořízené fotografie se automaticky objevily na Disku Google. Od 10. července se fotografie na Disk odesílat nebudou, a pokud se po zavedení platnosti nového pravidla rozhodnete stávající snímek upravit či smazat z jedné služby, na druhé zůstane v původní podobě.

Pozor na volné úložiště

Podle Google má vést tento krok ke zjednodušení služby, někteří uživatelé prý považují současný stav za matoucí. U nového systému si uživatel jednoduše zvolí, do jaké služby bude chtít své snímky a videosoubory ukládat. Z Google Disku půjde fotografie exportovat do Fotek, ovšem v tom případě bude fotografie v původní kvalitě ukusovat volný prostor na obou službách. Fotky zaslané do 10. července úložný prostor zabírat nebudou.

drive

V případě, že k záloze fotek využíváte aplikaci pro Windows nebo macOS, budete moci nahrávat fotografie ve vysoké nebo původní kvalitě jak na Fotky, tak na Disk – ve vysoké kvalitě nebudou ukusovat volný prostor, v původní kvalitě jej zaberou pouze jednou.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.