Domů » Bleskovky » Google přepracovává prostředí prohlížeče Chrome. Inspirace u Microsoft Edge?

Google přepracovává prostředí prohlížeče Chrome. Inspirace u Microsoft Edge?

Microsoft se již řadu let snaží prosadit na relevantní pozici mezi oblíbenými internetovými prohlížeči. Bohužel však ani s Edgem výraznější díru do světa neudělal. Proto se v Microsoftu rozhodli pro další, a tentokrát mnohem razantnější, přepracování prohlížeče.

Výsledkem je Microsoft Edge založený na jádru Chromium od Googlu. Edge na Windows 10 vynikal právě svými zajímavými funkcemi, podporou dotyku a svěžím designem. Stejnou cestou kráčí také nový Edge na Chromiu. Již nyní tak obsahuje poměrně čistý design, který se bude dále vyvíjet, kanál MSN s novinkami v nové záložce či velmi přehledné nastavení prohlížeče.

Je možné, že právě čistým designem zapůsobil Microsoft také na Google. Ten totiž zrovna začal testovat nové rozhraní pro svou stránku s nastavením prohlížeče Chrome. Stránka nyní obsahuje levé postranní menu a pravou část pro zobrazení nastavení dané kategorie. A pokud si prohlížeče porovnáme, vypadá jejich nastavení skutečně velmi podobně.

Nové nastavení Chromu
Microsoft Edge (na poadzí & nové nastavení prohlížeče Chrome (okno na popředí)

Další novou funkcí Chromu je možnost seskupit záložky do skupin. Funkce se opět podobá možnosti odložení záložek bokem a jejich seskupování v prohlížeči Microsoft Edge. Nové prostředí a funkce Chromu si můžete sami vyzkoušet již nyní v prohlížeči Chrome v distribučním kanálu Canary. Co si myslíte vy? Inspiroval Microsoft Google nebo jde čistě o náhodu?

Lukáš Kobylík

Student vysoké školy, fanoušek i kritik Microsoftu a Applu. Nadšenec do moderních, ale i retro technologií. Ve volném čase hudebník, co rád drnká na kytaru nebo si po dni vychutná dobrou muziku z vinylu.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments