Domů » Bleskovky » Google přepracovává prostředí prohlížeče Chrome. Inspirace u Microsoft Edge?

Google přepracovává prostředí prohlížeče Chrome. Inspirace u Microsoft Edge?

Microsoft se již řadu let snaží prosadit na relevantní pozici mezi oblíbenými internetovými prohlížeči. Bohužel však ani s Edgem výraznější díru do světa neudělal. Proto se v Microsoftu rozhodli pro další, a tentokrát mnohem razantnější, přepracování prohlížeče.

Výsledkem je Microsoft Edge založený na jádru Chromium od Googlu. Edge na Windows 10 vynikal právě svými zajímavými funkcemi, podporou dotyku a svěžím designem. Stejnou cestou kráčí také nový Edge na Chromiu. Již nyní tak obsahuje poměrně čistý design, který se bude dále vyvíjet, kanál MSN s novinkami v nové záložce či velmi přehledné nastavení prohlížeče.

Je možné, že právě čistým designem zapůsobil Microsoft také na Google. Ten totiž zrovna začal testovat nové rozhraní pro svou stránku s nastavením prohlížeče Chrome. Stránka nyní obsahuje levé postranní menu a pravou část pro zobrazení nastavení dané kategorie. A pokud si prohlížeče porovnáme, vypadá jejich nastavení skutečně velmi podobně.


Nové nastavení Chromu
Microsoft Edge (na poadzí & nové nastavení prohlížeče Chrome (okno na popředí)

Další novou funkcí Chromu je možnost seskupit záložky do skupin. Funkce se opět podobá možnosti odložení záložek bokem a jejich seskupování v prohlížeči Microsoft Edge. Nové prostředí a funkce Chromu si můžete sami vyzkoušet již nyní v prohlížeči Chrome v distribučním kanálu Canary. Co si myslíte vy? Inspiroval Microsoft Google nebo jde čistě o náhodu?


Lukáš Kobylík

Student vysoké školy, fanoušek i kritik Microsoftu a Applu. Nadšenec do moderních, ale i retro technologií. Ve volném čase hudebník, co rád drnká na kytaru nebo si po dni vychutná dobrou muziku z vinylu.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
lukass71
Uživatel
lukass71

Kdyby spis Chrome vyladili at nezere tolik baterky..

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

chrome žere hrozně paměti, baterky a ještě posílá extra data Googlu. Osobně nechápu jediný důvod, proč tenhle prohlížeč lidi používají. Přijde mi to jako novodobý Explorer.

lukass71
Uživatel
lukass71

Jako je treba fakt mnohem rychlejsi a ma asi nejkvalitnejsi rozsireni. Ve spouste vecech mi oproti Safari chybi, ale obet kvuli tomu o 20% vic baterie se mi fakt nechce.

Tedy
Uživatel
Tedy

Ano paměť také mám NTB s 4GB ale problemy co s edge pri 15 a více otevřených záložkách kdy by zasek celej NTB jako Edge, u Google Chrome fakt neznám.
Ano NTB co mám něco pamatuje ale chtoke je na něm v pohodě a edge mu nesahá ani po kolena.
Baterií aspoň na notebooku neřeším, jede většinou díla přes adaptér a ano já telefonu trochu basti to je pravda.

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Chrome me na telefon ani do PC nesmi.

Menty
Uživatel
Menty

Přesně tak. Chrome je spíš vir, než prohlížeč. Pamatauju si doby, kdy se ten zmetek stáhl/instaloval při jakékoliv nepozornosti na netu. Navíc jak se píše výše, žere paměť, posílá data, není jediný důvod ho používat.

uni
Uživatel
uni

Tak za chvíli bude ten vir součástí OS Windows??

Tedy
Uživatel
Tedy

Souhlas ale data dneska posílají další prohlížeče také, je to prohlížeč Google spolupracuje s tvůrci, takový argument… když použiji edge jako ze už dlouho ne jak se bude chovat krom toho ze mi zasekaa počítač nehoraznym způsoben v současné verzi a bude zamrzat coz se mi u chrome neděje??