Domů » Bleskovky » Google přejmenoval své placené cloudové úložiště a přidal nové tarify

Google přejmenoval své placené cloudové úložiště a přidal nové tarify

Rybníček cloudových úložišť v poslední době poněkud zatuchl, jejich provozovatelé se ke zvyšování kapacit či zlevňování prostoru nad rámec základní kapacity příliš nemají. Malý posun nyní uskutečnil Google, když představil novinky ve svém úložišti Google Disk.

Uživatelé, kteří si platí prostor nad rámec kapacity zdarma (15 GB) se automaticky stanou předplatitelé služby Google One, do které spadá nejen rozšířený prostor na Google Disku, ale i další benefity, například neomezená technická podpora, slevy na hotely a další služby, kredity do obchodu Play, apod. Google také hýbal s cenovou nabídkou samotného Disku, která nyní vypadá následovně:

kapacita cena
15 GB zdarma
100 GB 1,99 USD
200 GB 2,99 USD
2 TB 9,99 USD
10 TB 99,99 USD
20 TB 199,99 USD
30 TB 299,99 USD

Novinkou jsou balíčky s kapacitou 200 GB a 2 TB. České ceny zatím k dispozici nejsou, neboť služba Google One bude dostupná nejprve ve Spojených státech, k její globální expanzi dojde až v následujících měsících.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Doposud mě nechali v klidu i se starým tarifem 5 USD/rok za 20 GB navíc. Předpokládám, že teď mi asi budou víc nutit do nových tarifů s platbou každý měsíc. Pokud to tak bude,zvažím, jestli některé věci potřebuju na Google úložišti a vybodnu se na to.

  2. No jsem na to zvědav páč dosti uvažuji o přechodu na Office 365 kde získám 1TB úložného prostoru :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).