Google představil YouTube pro děti, bohužel pouze pro ty americké

Víte, jaké jsou hlavní dvě starosti moderních rodičů? Co jejich syn stahuje z internetu a co jejich dcera na internet nahrává. Google v letošním roce hodlá vyvinout iniciativu za bezpečnější internet pro děti, první vlaštovkou má být nově představená aplikace YouTube Kids pro Android a iOS.

S klasickým portálem YouTube ji pojí pouze název, aplikace je ale postavena od základů a nabízí obsah ušitý na míru nejmladším účastníkům internetového provozu. Ten je roztříděn do čtyř kategorií – dětské pořady a seriály, hudební pořady, výukové pořady a doporučená videa. Samozřejmostí je pochopitelně rodičovská kontrola – rodič má možnost nastavit maximální čas, který může jeho ratolest na YouTube trávit, dále může určovat maximální hlasitost videa nebo omezit okruh sledovaných pořadů.

   

V archivech dětského YouTube lze najít například pořady z dílen National Geographics, mašinku Tomáše, Sesame Street a další populární dětské seriály, veškerý obsah je ale bohužel dostupný pouze na americkém území americkým dětem. S globálním rozšířením bohužel nemůžeme v nejbližší době počítat, naštěstí máme možnost využít podobných služeb českého Seznamu v aplikaci Pohádky. 

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store Odkaz na WP katalog

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *