Domů » Bleskovky » Google pokračuje v pokrývání země internetem, k balonům přidá i drony

Google pokračuje v pokrývání země internetem, k balonům přidá i drony

Ačkoliv by se mohlo zdát, že internet najdeme takřka všude na světě, neboť se k němu v našich podmínkách připojujeme téměř všude, není tomu tak. Každou vteřinu se k internetu dostávají noví a noví uživatelé, i tak jich je prozatím „jen“ něco málo přes 40 procent světové populace. Na tom postupně pracují mnohé společnosti, nejvíce jsou však vidět Facebook a Google.

image-710x364

Právě druhý jmenovaný aktuálně pracuje na dalším projektu, který interně nazývá SkyBender a prozatím je přísně tajný. Mělo by se jednat o drony, které budou vysílat směrem k povrchu internet pomocí technologie milimetrových vln. Díky ní by rychlosti surfování měly dosahovat až čtyřicetinásobku LTE, a měly by se tedy stát základem pro budoucí rozvoj sítě 5G. Energii budou drony čerpat ze solárních panelů umístěných na křídlech.

20130609-IMG_6750-660x440Drony by měly doplnit balony, které Google využívá v projektu Loon

Výhodou milimetrových vln je, že pracují v jiném frekvenčním pásmu, než současné mobilní sítě, které jsou již nyní přeplněny a není u nich prostor pro výrazný pokrok, tedy především pro navyšování rychlosti. Testování technologie, kterou chce Google využívat, nyní probíhá v Novém Mexiku, kde si vyhledávací gigant pronajímá od společnosti Virgin Galactic hangár o rozloze necelých 1 400 m2. Projekt prozatím zůstává zahalen rouškou tajemství, doufejme však, že se brzy dozvíme další podrobnosti.

Zdroj

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments