Domů » Bleskovky » Google po nákupu Waze přidává do map informace o nehodách v reálném čase

Google po nákupu Waze přidává do map informace o nehodách v reálném čase

Je to dva měsíce, co Google koupil sociální navigaci Waze. Dnes uživatelé obou služeb získávají první výhody spojení. Google oznámil, že přidává do svých map informace o nehodách v reálném čase, zdrojem dat bude Waze a informace budou dostupné v mobilních aplikacích pro iOS a Android. Dopravní nehody, opravy silnic, uzavřené cesty a další problémy se budou nyní ukazovat v mapách od Googlu, jako tomu bylo do teď v aplikaci Waze. V první vlně boudou data dostupná pro USA, Velkou Británii, Argentinu, Brazílii, Chile, Kolumbii, Ekvádor, Francii, Německo, Mexiko, Panamu, Peru a Švýcarsko. Další státy, včetně České republiky a Slovenska, snad budou brzy následovat.

 

Výhody jdou oběma směry, Google přenáší některá svá data do služeb Waze. Nově bude pro hledání cílového místa využit vyhledávač Google. Do webové verze Waze zase přibyla možnost prohlížet místa pomocí Street View a satelitního zobrazení. To má usnadnit opravování chyb v mapách, které nahlásí uživatelé.

 

David Podzimek

3 komentáře

 1. Pipa (neregistrovaný)

  To jsem zvědavý jak to bude fungovat, do Waze to zadávají uživatelé a ti pokud odejdou ke googlu tak bude po datech, no uvidíme ….

  • David Podzimek (neregistrovaný)

   Trochu doufám, že Google do mobilních aplikací integruje některé funkce z Waze, uvidíme:)

  • mceza (neregistrovaný)

   Já předpokládám, že Google plánuje rozšířit komunitu Waze přispěvovatelů právě svými uživateli.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *