Domů » Bleskovky » Google uvolnil novou verzi Obchodu Play s kompletně přepracovanou grafikou

Google uvolnil novou verzi Obchodu Play s kompletně přepracovanou grafikou

Obchod Google Play chystá velkou změnu v designu, od které si slibuje zjednodušení a ještě lepší uživatelský zážitek. Změny poznáte hned po spuštění, kdy vás přivítá nová obrazovka se dvěma hlavními kategoriemi – Aplikace a hry + Zábava.

Aktualizováno ve 22:10: Google již ve vybraných regionech začal s distribucí nové verze Obchodu Play. Zdá se, že klasický trik s apk souborem pro update na nejnovější verzi nefunguje a jedná se o záležitost na straně serveru. V případě, že chcete zkusit štěstí, můžete si stáhnout update na včera uvolněnou verzi 5.10.29 (se starým designem), která by měla být vyžadována kvůli updatu na nejnovější verzi a pak už jen doufat, že vám update v brzké době naskočí (zdroj: Droid-life.com).

Skrze první položku získáte přístup ke všem hrám a aplikacím pro operační systém Android. Na kartě Zábava najdete filmy, hudbu, knihy a časopisy. V každé ze sekcí pochopitelně nebudou chybět filtry (nejstahovanější, nejoblíbenější) s možností rozlišení bezplatných a placených položek.

V tuto chvíli nevíme, kdy bude nová verze Google Play dostupná, ale podle jednoho z hlavních designérů Kirilla Grouchnikova by se tak mělo stát velice brzy. V redakci odhadujeme, že půjde maximálně o jednotky dnů (aktualizováno: Google již začal s distribucí updatu). A jak se nová podoba obchodu líbí vám? Zvyknete si na změnu rychle nebo jste čekali něco jiného?

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

4 komentářů

 1. AtivS (neregistrovaný)

  Nejak napadne mi to pripomina novy windows 10 mobile store.

 2. Kolemjdouci (neregistrovaný)

  PRESNE TAK! Uplne cely Windows 10 store! :-D

 3. kairos (neregistrovaný)

  Aha, takže když budu hledat třeba e-knihu Dějiny koncentračních táborů, tak půjdu do „Zábava“.

 4. pajjo (neregistrovaný)

  zobudte sa !! winphone bol revolucny dizajn ktory okopiruju vsetci !!! bolo si treba zvykat ale vsetko sa na neho zacalo a zacina podobat

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).