Domů » Bleskovky » Google Play dostává nový kabátek. Jaké změny přináší?

Google Play dostává nový kabátek. Jaké změny přináší?

Google pomalu ale jistě aktualizuje všechny své aplikace, a nejvíce změn se v poslední době týka designu. Obchod Play měl prozatím smůlu, nicméně nyní se zdá, že i on se dočká grafické proměny.

Nepřehlédněte – Nebezpečný adware na Google Play ohrožoval 30 milionů uživatelů

Zatímco doposud nebyla tato designové změna dostupná pro všechny, podle posledních informací začal Google novou podobu svého obchodu s aplikacemi vypouštět mezi uživatele.

Mezi změnami můžeme vidět například zaoblené hrany nebo navigační panel u spodní hrany. Další výraznou změnou je proměna karet samotných aplikací, které nyní kladou důraz na podstatné informace, jako jsou screenshoty či uživatelské hodnocení. Všechny změny vycházejí z aktuální podoby designového jazyka Material Theme, který navazuje na Material Design.

Nikdo z redakce prozatím novou podobu Obchodu Play na své zařízení nedostal, nicméně odhadujeme, že se tak stane v nejbližších dnech. A pokud se vám nechce čekat, můžete si novou verzi s označením 15.1.24 stáhnout z APKmirror.com (na vlastní nebezpečí).

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

3 komentářů

  1. Současná podoba mi vyhovuje a jsem na ni navyklý.
    Tohle nové se mi příliš nezamlouvá, ale časem chtě nechtě bude muset přijmout, google uživateli mnoho má výběr nedává,pokud chce mít kontrolované aplikace a aktualizované.

  2. Je přeci oceňovaná svoboda na Android platformě ne?:)

  3. Jojo ux/design team se bude zamerovat na malware :DD

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).