U aplikací a her v Google Play je nově uveden věkový rating

Google na začátku letošního roku připravil speciální aplikaci YouTube Kids, která nabízí videoobsah určený především dětem. Na děti a jejich rodiče je zaměřená i nová funkce obchodu aplikací Google Play, díky které je okamžitě viditelné, pro jaký minimální věk je aplikace či hra vhodná. Podle věkové hranice lze aplikace a hry na Google Play také filtrovat.

  

Hodnocení aplikací se liší podle světadílů, v evropském Google Play stanovuje rating PEGI (Pan-European Game Information), vhodnost aplikací a her je odstupňována následovně:

  

Vývojáři před odesláním aplikace do Store musí v Developer Console vyplnit ratingový dotazník, na základě kterého je vygenerována úroveň věkového omezení. Pokud tento dotazník nevyplní, může být jejich aplikace ve vybraných regionech zakázána, Google navíc bude aplikace a jejich vhodnost přezkoumávat.

 
GTA: San Andreas je hra vhodná pro starší osmnácti let 

Rodiče dětí tak dostávají další možnost, jak kontrolovat instalované aplikace na zařízeních svých ratolestí a v případě jejich nevhodnosti rychle zasáhnout.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *