Domů » Bleskovky » Google opět neuhlídal podobu. Takto bude vypadat Pixel 5a

Google opět neuhlídal podobu. Takto bude vypadat Pixel 5a

I pro letošní rok Google chystá dostupný smartphone, který naváže na modely Pixel 3a a 4a z minulých let. Na internet se dostaly první neoficiální rendery smartphonu Pixel 5a, které ukazují jednu věc – v designu nás žádné velké inovace nečekají.

pixel 5a 1

Pixel 5a: pořád ta stejná písnička

Pixel 5a bude vypadat prakticky stejně jako podzimní Pixel 4a 5G, tělo telefonu bude patrně plastové, přední stranu pak bude vyplňovat plochý displej s průstřelem pro selfie kamerku. Má se jednat o OLED zobrazovač s úhlopříčkou 6,2“ a rozlišením Full HD+. Oproti Pixelu 4a 5G Google pravděpodobně upraví poměr stran, neboť rozměrově má být Pixel 5a o pár milimetrů vyšší, ale o milimetr užší – jeho rozměry mají být 156,2 × 73,2 × 8,8 mm (přes fotoaparát 9,4 mm).

pixel 5a 2

Hlavní fotoaparát bude opět bydlet ve čtvercovém modulu, tvořit jej budou celkem dvě čočky. V tom bude Pixel oproti konkurenci mírně pozadu, nicméně nepochybujeme, že fotky budou opět perfektní. Trochu zastarale bude působit i čtečka otisků prstů na zádech a sluchátkový jack na horní straně; za něj se však rozhodně zlobit nebudeme.

pixel 5a 4

Kdy bude Pixel 5a představen, zatím nevíme; v minulých letech jsme byli svědky kompletních úniků dlouho předtím, než se Google k premiéře odhodlal.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.