Domů » Bleskovky » Google opět neuhlídal podobu. Takto bude vypadat Pixel 5a

Google opět neuhlídal podobu. Takto bude vypadat Pixel 5a

I pro letošní rok Google chystá dostupný smartphone, který naváže na modely Pixel 3a a 4a z minulých let. Na internet se dostaly první neoficiální rendery smartphonu Pixel 5a, které ukazují jednu věc – v designu nás žádné velké inovace nečekají.

pixel 5a 1

Pixel 5a: pořád ta stejná písnička

Pixel 5a bude vypadat prakticky stejně jako podzimní Pixel 4a 5G, tělo telefonu bude patrně plastové, přední stranu pak bude vyplňovat plochý displej s průstřelem pro selfie kamerku. Má se jednat o OLED zobrazovač s úhlopříčkou 6,2“ a rozlišením Full HD+. Oproti Pixelu 4a 5G Google pravděpodobně upraví poměr stran, neboť rozměrově má být Pixel 5a o pár milimetrů vyšší, ale o milimetr užší – jeho rozměry mají být 156,2 × 73,2 × 8,8 mm (přes fotoaparát 9,4 mm).

pixel 5a 2

Hlavní fotoaparát bude opět bydlet ve čtvercovém modulu, tvořit jej budou celkem dvě čočky. V tom bude Pixel oproti konkurenci mírně pozadu, nicméně nepochybujeme, že fotky budou opět perfektní. Trochu zastarale bude působit i čtečka otisků prstů na zádech a sluchátkový jack na horní straně; za něj se však rozhodně zlobit nebudeme.

pixel 5a 4

Kdy bude Pixel 5a představen, zatím nevíme; v minulých letech jsme byli svědky kompletních úniků dlouho předtím, než se Google k premiéře odhodlal.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. Aký problém je s tou čítačkou na zadnej strane? Ja osobne som z ňu rád. Note 10 potom note 20 mi s čítačkou v displeji dali riadne zabrať. Iphone s face ID je super ale v tejto dobe je to tiež na nervy. Stará dobrá čítačka na pixel5 stačí ľahký dotyk a telefón odomknutý. Musím len chváliť.

  2. hlavní dotaz nezodpovezen, bude to mit bezdrat nabijeni a IP68 jako Pixel 5

    • odpověď je jednoduchá, jako každý rok, nebo spíš každá a-verze, ne. Je to osekaný telefon za šílené peníze – je lepší koupit za stejný peníz loňskou vlajku než tohle.

    • 11 tisic za Pixel 3A ti prijde jako silene penize? Ocekavam ze cena 5A bude podobna, max 13 tisic. U lonske vlajky prijdes o 1 rok aktualizaci. Navic Acka maji narozdil od vlajek 3.5 jack. Samozrejme, v tehle cene nikdy nedostanes vsechno, ale je to skvely telefon za super cenu.

  3. Hnus fialový

  4. Predrazenej kram co vypada uz 3 roky uplne stejne.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).