Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Google odtajnil projekt Wing: Droni, kteří budou zachraňovat lidské životy

Google odtajnil projekt Wing: Droni, kteří budou zachraňovat lidské životy

Google je v posledních týdnech nejvíce spojován s vývojem autonomních vozidel, nicméně jeho repertoár v oblasti výzkumu nových technologií je daleko rozsáhlejší. V laboratořích X se kromě automobilů bez řidiče zaměřují také na bezpilotní letouny, které by mohly sloužit nejen pro komerční účely, ale především jako užiteční pomocníci při humanitárních akcích v oblastech zasažených přírodní katastrofou. Projekt nese název Wing a jak Google ve zveřejněných materiálech naznačil, primárním cílem je začlenění dronů do složek záchranných systémů.

 

Testované prototypy využívají konstrukce delta křídel s čtveřicí motorů. Letoun má rozpětí 1,5 metru a jeho celková hmotnost včetně elektroniky činí přibližně devět kilogramů. To samo o sobě dává tušit, že transport předmětů bude silně limitován jejich hmotností. Rozhodně tedy nemůžeme očekávat, že by nám podobný drone jednou mohl doručit nový Xbox či mikrovlnou troubu. Tvůrci projektu počítají s transportem lehkých břemen, jakými můžou být například zdravotnické pomůcky, potraviny, nebo jiné malé objekty.

V současné době probíhá testování na australském území, kde panují ideální podmínky pro sběr důležitých dat potřebných pro další výzkum. Otázka využití dronů v naší společnosti je v posledních měsících stále diskutovanějším tématem. Kromě Googlu mají o podobná zařízení zájem i ostatní společnosti v čele s americkýcm Amazonem a logistickým gigantem DHL, kteří vidí potenciál v zkvalitnění jejich doručovacích infrastruktur.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

6 komentářů

 1. yamaco (neregistrovaný)

  Samozřejmě, vše je maskováno bohulibým úmyslem, takže v rámci pomoci při katastrofě Google jistě neopomene naservírovat do smartphonů záchranářů/obětí personifikovanou reklamu (outdoorové vybavení, nejbližší lékárnu, stavební firmu, pohřební službu). Možná jsem to napsal cynicky, ale tato společnost nedělá nic jen tak ani zadarmo.

  • Emo (neregistrovaný)

   Tak zaloz firmu a dosiahni take uspechy ako Google.

   Kopa velkych reci od ludi co dru za par korun, lebo odflakli vzdelanie a zavidia inym ich uspechy.

 2. yamaco (neregistrovaný)

  To Emo: Zdá se, že jsi jasnovidec a mistr rychlého, ale chybného úsudku, nicméně jsi se netrefil, a to, že „dřu za pár korun a odflákl jsem vzdělání“ mě chudáčku při pátečním odpoledni rozesmálo :-( Vlastním 21. rokem prosperující SW firmu a absolvoval jsem tři vysoké školy. Dodávám, že jsem nikdy nikomu nic nezáviděl – s úrovní svých příjmů to opravdu nemám zapotřebí. Chtěl jsem pouze říci, že např. podobně jako šíření mobilního signálu ve Střední Africe (Google a FaceBook, předposlední číslo časopisu FirstClass – zkus si někdy přečist něco jiného než diskusní příspěvky) je sice maskováno zajištěním dostupnosti Internetu, nicméně hlavní pohnutky jsou samozřejmě obchodní. Což není závist, jen konstatování.

 3. yamaco (neregistrovaný)

  A to jsi vyčetl kde ? Já zase vím zcela jistě na webu je spousta dementů, kteří nepředloží jediný racionální argument, pouze flamují a žuchlají hovadiny, a ty jsi typický příklad. Takže synku, dopij kakao, mamce a taťkovi dej pusu, vyčurat a nezapomeň, že v pondělí valíš do školy. Jak je vidět,ve tvém případě je škoda mozku – stačila by mícha.

  • mex (neregistrovaný)

   Sice mas 3 vysoke skoly, ale nezvladas reagovat v jednom postu, delas ze sebe akorat hlupaka.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel