Domů » Bleskovky » Google odhalil dva nové procesory pro Project Ara: V hlavní roli Tegra K1

Google odhalil dva nové procesory pro Project Ara: V hlavní roli Tegra K1

Google usilovně pracuje na vývoji modulárního smartphonu Project Ara. V souvislosti s tím nyní odhalil dva 64bitové procesory, které budou při nákupu na výběr. Prvním z nich je výkonný čtyřjádrový čip NVidia Tegra K1, jenž je znám z tabletů NVidia Shield nebo Xiaomi MiPad. Druhý pochází od americké společnosti Marvell, konkrétně jde o procesor s označením PXA1928 se čtyřmi jádry Cortex-A53 na frekvenci 1,5 GHz a nativní podporou LTE. Tato dvojice výrobců doplní čínský Rockchip, spolupráci s nímž Google oznámil již v srpnu letošního roku. Současně je také spolu s Toshibou připravována nová generace plošných spojů nesoucí označení Spirit 3.

 

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

Jeden komentář

  1. Lukas Kosik (neregistrovaný)

    Super! Mě spíš zaujala ta baterie. Na ní je vidět, že má kapacitu 420 mAh. Jsou dvě na sobě takže jsme na úžasných 820 mAh?! :D Na 5 palcový displej?! :D Navíc jak jsou dvě na sobě (protože jinam už se nevejde) dělají na telefonu peknou 4 mm bouli.

    Joo tenhle telefon bude stělesněním snu o dlouhé výdrži v rozumně velkém těle.

    PS: Hlavně mi teď začněte říkat, jak tohle je jen prototyp a že do finální verze dají lepší baterku. Ne nedají, žádné lepší baterie s vyšší kapacitou na tak malém prostoru neexistují! ;)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *