Domů » Bleskovky » Google odhalil dva nové procesory pro Project Ara: V hlavní roli Tegra K1

Google odhalil dva nové procesory pro Project Ara: V hlavní roli Tegra K1

Google usilovně pracuje na vývoji modulárního smartphonu Project Ara. V souvislosti s tím nyní odhalil dva 64bitové procesory, které budou při nákupu na výběr. Prvním z nich je výkonný čtyřjádrový čip NVidia Tegra K1, jenž je znám z tabletů NVidia Shield nebo Xiaomi MiPad. Druhý pochází od americké společnosti Marvell, konkrétně jde o procesor s označením PXA1928 se čtyřmi jádry Cortex-A53 na frekvenci 1,5 GHz a nativní podporou LTE. Tato dvojice výrobců doplní čínský Rockchip, spolupráci s nímž Google oznámil již v srpnu letošního roku. Současně je také spolu s Toshibou připravována nová generace plošných spojů nesoucí označení Spirit 3.

 

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Diskuze k článku

  1. Super! Mě spíš zaujala ta baterie. Na ní je vidět, že má kapacitu 420 mAh. Jsou dvě na sobě takže jsme na úžasných 820 mAh?! :D Na 5 palcový displej?! :D Navíc jak jsou dvě na sobě (protože jinam už se nevejde) dělají na telefonu peknou 4 mm bouli.

    Joo tenhle telefon bude stělesněním snu o dlouhé výdrži v rozumně velkém těle.

    PS: Hlavně mi teď začněte říkat, jak tohle je jen prototyp a že do finální verze dají lepší baterku. Ne nedají, žádné lepší baterie s vyšší kapacitou na tak malém prostoru neexistují! ;)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).