Domů » Bleskovky » Google nás na podzim zaplaví novým hardwarem, dočkáme se i nového Pixelbooku

Google nás na podzim zaplaví novým hardwarem, dočkáme se i nového Pixelbooku

Letošní podzim přinese spoustu nového hardwaru s logem Google. My se nejvíce těšíme na nové smartphony Pixel 3 a 3 XL, ale překvapit mohou i další novinky. Podle @evleaks se dočkáme i nových hodinek, druhé generace sluchátek Pixel Buds a podle nejnovějších informací také druhé generace Pixelbooku.

Nástupce loňského modelu by měl údajně dostat tenčí rámečky, to však zcela určitě nebude jediná novinka. Loňský model byl vybaven 12,3″ displejem, 7. generací procesorů Intel Core i5, 8 GB RAM a 128GB RAM; očekávat tak můžeme minimálně upgrade procesorů za novější. Spekuluje se také, že nový Pixelbook přinese podporu Projectu Fi a možná i funkci AltOS umožňující instalaci sekundárního operačního systému, který doprovodí vestavěný ChromeOS

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

18 komentářů

 1. Víte něco co my ne, tedy konečně dostupnost HW na našem trhu? Že nás mají zaplavit…

  • Tebe nema co zaplavit, v bazarech jeste dlouho nenajdes, zejmena ne s tvym rozpoctem. Urcite se ale take chysta zaplava levnych TCL, Lenovo a jinych cinanu

  • S takovými komentáři jste už docela trapní. Je vidět, že váš mozek se na nic konstruktivnějšího nezmůže :)

 2. Doufám, že Google začne prodávat svůj hardware i v ČR, protože to jsou velmi zajímvá zařízení a zákazníky by se tu našli. Ale to se nestane, stejně jak Microsoft, ignorují český trh. Jinak, ten Pixelbook vypadá dost dobře, a ChromeOS začíná být konkurencí pro Windows, zvláště s podporou Android aplikací. Taky doufám že Pixel 3 nebude s tím pitomím notchem, doufám že se Google nesníží k kopírování Applu jako čínský kopírky tipu Huawei, Xiaomi, Oppo, ….

  • Kdyztak objednat z nemeckeho amazonu tyhle veci neni problem :)

  • Něco jde objednat i u nás. Nedávno jsem kupoval Chromecast Audio, akorát s americkou zástrčkou, naštěstí s přibalenou redukcí. :)

  • Jassný,ale nelíbí se mi, že ignorují šeský trh a objednávat za příplatek, navíc notebook nebude mít českou klávesnici, pak čekat než to dojde atd.

  • Jasný,ale nelíbí se mi, že ignorují český trh a objednávat za příplatek, navíc notebook nebude mít českou klávesnici, pak čekat než to dojde atd.

  • Microsofti produkty aspoň přeprodávají naši prodejci. Někteří také rvnou lokalizují klávesnice pomocí nálepek a napájecí kabel na EU.

 3. Proč by sem měli dodávat svá zařízení? Prodejnost takového hardwaru tady bude úplně mizivá. Už podle diskuzí bych tady chtěl potkat, někoho, kdo by byl ochoten dát za chromebook 1000 dolarů, když tady každý loví nějaké xiaomi za 500. Oni si moc dobře umí spočítat, jak moc se jim takové zboží vyplatí do rozvojové země distribuovat, stejně, jako si to dokáže spočítat Microsoft.

  • To mě právě zajímá. Proč myslíš, že Microsoft nechce prodávat své produkty u nás?

   Proč alespoň nelokalizuje do dalších jazyků stránky s produkty, stejně je možné je objednat např. z Německa s dopravou zdarma.

  • Protože jsme rozvojová země, která není ochotná platit za nic, ideálně, kdyby bylo vše zadarmo, a pro takové firmy jsme na okraji zájmu. Proč investovat někde, kde se jistě ani nevrátí vynaložené úsilí a náklady?

  • To je samozrejme dobra kravina. Staci zajsť na nejaku univerzitu v BA a budeš v Aule vidiet len samé rozsvietené jabĺčka. Často krat aj velmi drahé 15″ . Čo som sa čudoval tak okrem mna ešte aj dalšie Surface.
   Takže potencial tu je, a obrovský. Už je ukaže len čas kedy to Microsoft pochopí.

  • Skylark (neregistrovaný): Nesmysl. Např. Apple zde má komplet sortiment, včetně lokalizovaných klávesnic. Tady problém nebude…

  • No, I přes docela malé prodeje Macbooku je to stále mnohokrát víc, než prodeje chromebooků a to navzdory cenovým rozdílům. A teď mi prosím ukaž na někoho, kdo vysolí peníze za pixelbook, za který můžeš mít Macbook/ipad, a dokonce i ten Surface – tohle všechno udělá mnohem lepší službu.

  • No přesně

 4. Surfacy se pohybují s výbavou ve shodných cenových hladinách, jako Macbooky, a co si myslíš, že většina koupí radši? Kdo bude chtít Windows, ten sáhne po nějakém Dellu, Asusu, HP… Surface je u nás jen pro pár nadšenců. Osobně znám se Surfacem jediného člověka, a to se pohybuju v IT.

  • Ano u nás jen pro pár nadšenců a to určitě proto, že lidé moc ten produkt neznají

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).