Domů » Bleskovky » Google na nákupech: Za streamovací herní službu Twitch utratí 1 miliardu dolarů

Google na nákupech: Za streamovací herní službu Twitch utratí 1 miliardu dolarů

Největší a nejrozšířenější služba, která má na starosti streamování herních videí v přímém přenosu, mění majitele. Google podle serveru Variety koupil společnost Twitch za více nez 1 miliardu dolarů. Jedná se o další velkou akvizici streamovací služby, naposledy v roce 2006 koupil za 1,65 miliard dolarů YouTube.

 

Dohodu musí ještě schválit příslušné regulační orgány, je možné, že Google bude chtít Twitch zaintegrovat právě do YouTube, kde jsou gameplay videa velmi oblíbenou kategorií. Twitch má podle údajů z března letošního roku 45 milionů měsíčních návštěvníků a na celkovém internetovém přenosu v USA se podílí 1,35 procenty, což jej řadí na čtvrté místo za Google, YouTube a Netflix.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. “ Má se jednat o největší akvizici společnosti od roku 2006, kdy Google koupil za 1,65 miliard dolarů YouTube.“

  To je podle mě špatně, např. za Motorolu Google utratil 12,5 miliardy USD, což je více než za zmiňovaný YouTube.

  [odkaz]

  [odkaz]

 2. R.I.P. Twitch …

 3. Další zničená služba..

  • Mel ji koupit Microsoft. Asi nemuzou rozhazet vsechny prachy, kdyz tolik vyhodili za Nokii aby obratem propustili pulku zamestnancu.

 4. som zvedavy…tieto vase srscky o znicenych sluzbach si nechajte…esport rastie tak ako sa twplym fyzickym sportom nikdy ani len nesnivalo, takze ak google zaspi sam sebe uskodi…

 5. Pokud se tam objeví některá z těch Google sraček jako G+, YouTube a podobně, tak mažu Twitch účet. Taky by teď byla vhodná doba na to, založit konkurenční službu…

  • hehe (neregistrovaný)

   Tak zaloz, takovych kecalku jako ty, ze vsechno jsou sracky, je plny internet. Byl bych zvedavy co za sracky lezou v praci z tebe.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).