Domů » Bleskovky » Google míří do oblak: K čemu hodlá využít obří letouny Titan, které chtěl Facebook?

Google míří do oblak: K čemu hodlá využít obří letouny Titan, které chtěl Facebook?

Před několika týdny se vyrojily první informace naznačující snahy Facebooku o akvizici se společností Aerospace zabývající se vývojem bezpilotních letounů Titan. Ty mají pohánět rozměrné solární články umístěné po celé ploše křídel. Jejich letová hladina se má pohybovat v horních vrstvách atmosféry, kde mají vydržet v pohotovosti po dlouhé měsíce a to bez jakéhokoliv servisního zásahu. Toho chtěl Facebook využít k šíření internetového připojení především do míst, kde není zavedena patřičná infrastruktura.

 

Před několika hodinami však došlo k výraznému obratu, jelikož společnost Aerospace oznámila uzavření dohody s Googlem. Reklamní gigant tak předběhl svého konkurenta a do své stáje zároveň získal další technologii, kterou v budoucnu nepochybně využije pro rozšíření svých obchodních aktivit. Bližší podrobnosti odhalující částku, kterou Google zaplatil však známa není. Stejným tajemstvím zůstává další vývoj a záměry, které vedly k přeplacení Facebooku.

Titan Aerospace unveils the world's first solar-powered UAVs

Lze předpokládat, že bezpilotní letouny Titan poslouží ke stejným účelům jako robotické balóny z projektu Loon, které se nyní testují v ostrém provozu. Dost možná dojde k využití letky dronů pro snímaní povrchu země, což by mohlo opět posunout kvalitu mapových podkladů Googlu na další úroveň. To už ale zacházíme do čirých spekulací a proto si budeme muset počkat na oficiální vyjádření, které odkryje skutečné úmysly.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

2 komentářů

  1. rura (neregistrovaný)

    Uzasne ako technologie napreduju …klobuk dole ….dufam ze to bude prinos pre ludstvo …na druhej strane dufajme ze to bude pre ludstvo prinos a nie len dalsia moznost ako nas nonstop spehovat 24 hodin …moderne technologie mam rad ale ludia dokazu veci dokonale sku….rvit kvoly nenasytnej chtivosti po peniazoch..

  2. ZEBY konkurence UrtheCast? aneb live stream primo v google maps?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).