Domů » Bleskovky » Google s Microsoftem zbrojí proti CIA. Napravují odhalené chyby

Google s Microsoftem zbrojí proti CIA. Napravují odhalené chyby

Ve včerejším článku jsme vás informovali o tom, jak se k úniku, o který se postaralo hnutí WikiLeaks, vyjádřila společnost Apple. Dnes se k celé kauze vyjádřil také Google s Microsoftem. I podle nich se už nemusíme velmi obávat, o většinu chyb již bylo postaráno.

mobile_security

Google se k celé situaci vyjádřil velmi jasně, mnoho chyb bylo podle něj již dávno opraveno. Zbývající rizika mají být v co nejkratší době odstraněna. I přesto, že se Googlu již podařilo velkou většinu bezpečnostních rizik odstranit, není jisté, kolik jich teprve čeká na své vyřešení. Stále se tak musíme obávat o monitorování příchozí i odchozí komunikace, sledování či vědomé napadení zařízení.

dotcom-spy-agency-deletes

Podle všeho si CIA všechny své nekalé triky zaobstarává na černém trhu nebo vlastním přičiněním. Microsoft již o problému ví, a hodlá v co nejkratším čase jednat. Podle nechvalně proslulé internetové ikony Kima Dotcoma je v možnostech CIA i vyslání škodlivého kódu prostřednictvím aktualizační služby Windows Update.

Kam až sahá pravda je v tuto chvíli nejasné, uživatelé by se však měli mít na svých toulkách internetem na pozoru.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

15 komentářů

 1. A pak že se Google nesnaží :-)

  • Google keca, sledovacka mu nevadi. Stejne tak MS.

   • Zase. Kde bereš tu jistotu? Vždycky se objeví někdo typu UNI, a najednou je vše jasné. Proč a jak a kde a co.

   • Pokud nemas IQ 20 a sledujes, na cem postavil Google byznys, tak celkem chapes, ze Google keca. Sledovani a sber dat ma v DNA. I kdyz bys chtel aby to tak nebyl stejne to tak bude.
    Google je firma zalozena na data miningu.

   • A mankote. Zase jedny konspirační kecy. Už zbývá napsat nějaký blábol o chemtrails :-)))).

   • Nedelej ze sebe hlupaka vic nez je nutny.

   • Bublina (neregistrovaný): Za ty ale můžou ilumináti, to je něco jiného:-)
    Ad téma, pravdu nevíme.

  • Národní bezpečnost je vždy nadřazena zájmům soukromých společnost. Takže tyto prohlášení jsou jen kecy k uklidnění uživatelů (Apple nevyjímaje).

   • O narodni bezpecnost tady nikdy neslo, bezpecnost neni primarni ucela CIA, pokud neberes za bezpecnost naroda bezpeci uzke elity bohacu.

  • Národní bezpečnost je vždy nadřazena zájmům soukromých společností. Takže tyto prohlášení jsou jen kecy k uklidnění uživatelů (Apple nevyjímaje).

   • moze byt ale napriklad MS ma servery v irsku alebo v ktorej krajine cize je to mimo USA a tym padom nemusia davat data CIA.

   • Mizo: umisteni serveru na to nema zadnej vliv. MS je firma registrovana v US, to je hlavni. Opravdu reseni neni jednoduse premistit servery jinam:)

 2. Už vidím že by apple nebo google nedejboze Microsoft priznali že jejich systemy jsou děravé…

 3. A Amazon čo? ticho je?

  [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).